Wnętrza
WNĘTRZA

Architektura wnętrz z sześcianów. Bryły Grid

  • Komentarze

Modułowa architektura wnętrz, czyli system Grid

Lekkie, jasne meble z modułów Grid. Stolik i szafka przy ścianie zbudowane zostały na podtswie tych samych elementów. W razie potrzeby kubiki mogą zmienić funkcję i stać się elementami większego stołu, ławy albo regału

Fot: Inspiratique - materiały prasowe

Modułowa architektura wnętrz do kwadratu – czy każdy mebel można zbudować z sześciennych brył?

Kilka tygodni temu pisaliśmy o ażurowej bryle „drugiego Pałacu Kultury” z warszawskiego Soho Factory. Instalacja została zmontowana w ciągu zaledwie kilku godzin. Jako materiału budowlanego użyto kubików Grid.
Sześciany zaprojektowane przez Petera J. Lassena zazwyczaj mają nieco inne zastosowanie. Ich autor jest głównym projektantem duńskich mebli Montana. System sześciennych brył pomyślany był jako rozwiązanie uniwersalne, możliwe do zastosowania w różnych okolicznościach. System Grid, który wszedł do produkcji w 2004 roku, to rozwiązanie wpisane w filozofię stylu skandynawskiego, proste i funkcjonalne.

Architektura wnętrz w stylu skandynawskim

Pojedynczy moduł to sześcienna bryła o wymiarach 40x40x40 cm.  Ażurowe kubiki  powstają z formowanego wtryskowo nylonu, dla wzmocnienia zbrojonego włóknem szklanym. Otwory montażowe umożliwiają połączenie dowolnej liczby elementów. Z sześcianów można  montować różnorodne przestrzenne układy. Białe i czarne kostki składają się na szkielet mebla. Elementami uzupełniającymi są zaś półki, blaty, boki, drzwiczki, szuflady i inne elementy.

Bryła dla majsterkowicza

Ponieważ każdy kubik ma te same wymiary, elementy można dowolnie dopasowywać do bryły mebla. Założeniem projektanta była uniwersalność projektu, meble Grid mogą znaleźć się w przedpokoju, kuchni, salonie czy sypialni. Konstrukcję można rozmontować, złożyć w innym miejscu, a przy okazji zmienić układ elementów albo podzielić większą bryłę na mniejsze, albo na odwrót.
Od kilku miesięcy produkt dostępny jest na rynku polskim dzięki firmie Inspiratique z Poznania.


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.