archirama.pl

Architektura wnętrz. Zobaczcie nowoczesne wnętrza, projektu architektów z pracowni 81.WAW.PL.

Architektura wnętrza domu na warszawskim Bemowie. Zobaczcie nowoczesne wnętrza domu, który łączy w sobie minimalistyczny styl i funkcjonalność

Architektura wnętrz. Zobaczcie nowoczesne wnętrza, projektu architektów z pracowni 81.WAW.PL. ZDJĘCIA

Architektura wnętrza domu na warszawskim Bemowie. Zobaczcie nowoczesne wnętrza domu, który łączy w sobie minimalistyczny styl i funkcjonalność.

Fot: materiały prasowe

Nowoczesne wnętrza domu projektu 81.WAW.PL ma przede wszystkim sprzyjać odpoczynkowi. Mimo tego architektura wnętrza nie jest monotonna i monochromatyczna, gdyż elementy dekoracyjne stanowią ważny element architektury wnętrza.

Nowoczesne wnętrza

Punktem wyjścia przy projektowaniu architektury wnętrza parteru było rozplanowanie pomieszczeń na planie litery L. Każde z ramion litery pełni inne funkcje. Jedno z nich zapewnia komunikację w budynku. W tej części ulokowano schody oraz wnękę z głównym wejściem do domu. Na końcu znajduje się natomiast wejście do garażu. W ramach tego ramienia zaplanowano także łazienkę gościnną oraz pomieszczenie techniczne. Drugie ramie litery L w architekturze wnętrza stanowi strefę dzienną domu z kuchnią, jadalnią i salonem.

Architektura wnętrza domu projektu 81.WAW.PL

Architekci z 81.WAW.PL zaaranżowali cześć komunikacyjną w odcieniach szarości. Jednak bezpośrednio z szarych przestrzeni, przechodzi się do jasnej, ocieplonej drewnem strefy dziennej. Główne wejście do nowoczesnego wnętrza umieszczono we wnęce. Po jednej stronie wnęki znajduje się obszerne lustro, na jej drugiej stronie zaś schowano szafy, których fronty wykończono szarym kolorem. Druga wnęka to kuchnia, którą architekci oddzielili od jadalni wyspą z płytą ceramiczną. Nad nią umieszczono okap, który zdradza przeznaczenie wyspy. Architektura wnętrza kuchni została także zaprojektowana w szarych odcieniach, jej fronty wykonano z lakierowanej płyty mdf, w półmatowym odcieniu. Trzecia wnęka została przeznaczona na pokój kominkowy do czytania. Takie założenie zaprojektowano w odpowiedzi na potrzeby właścicieli, którzy uwielbiają czytać. Całkowicie tapicerowany parapet okienny służy jako dodatkowe miejsce do siedzenia w domowej czytelni. Pokój kominkowy do czytania zlokalizowano właśnie w tej części domu, by jak najdłużej docierało do niego światło dzienne.

Architektura wnętrza w kształcie litery L

W drugim ramieniu litery L umieszczono salon. Jego głównym punktem jest modułowa kanapa, która umożliwia wiele aranżacji nowoczesnego wnętrza. Charakter salonu podkreśla betonowa ściana, do której przymocowano biały regał. W oknach salonu zaaranżowano analogicznie do pokoju kominkowego siedzisko w całości tapicerowane, w kolorze szarym. Minimalistyczne wnętrze zostało ocieplone żółtymi dodatkami, w postaci poduszek, obić krzeseł oraz lampy. Oświetlenie parteru jest nietypowe, lampy bowiem zostały umieszczone na drutach. Zaaranżowano je celowo w nieładzie, który przełamuje minimalistyczne wnętrze.

Nowoczesne wnętrza łazienek

Łazienkę gościnną wykończono w tym samym stylu, co całe wnętrze. Po lewej stronie od wejścia wbudowano białą szafkę z umywalką. Po prawej znalazło się natomiast miejsce na wnękę prysznicową oraz WC. Architekci oddzielili WC od prysznica szkłem. Całość wnętrza została podkreślona podwieszanym, trójkątnym sufitem. Meble łazienkowe wykonano z corianu, który jest materiałem wyjątkowo odpornym na wodę. Ważną rolę w domu pełnią pozostałe łazienki. Dziecięca na piętrze jest jakby oderwana od koncepcji całej reszty domu. Główny pas wejściowy został podkreślony szachownicą z biało-czarnych płytek. Po lewej stronie, w niebieskiej wnęce umieszczono dwa kubiki. Na całej szerokości ściany, na której znajdują się kubiki umieszczono lustro. Z sufitu zwisają zaś 4 lampy. Naprzeciw umywalki, w takiej samej niebieskiej wnęce umieszczono wannę. Architektura wnętrza głównej łazienki domu została podkreślona zielonym kolorem. Posadzkę wykonano z wylewki żywicznej, dzięki czemu uzyskano jednolitą powierzchnię. W centralnej części łazienki, nad szerokim oknem, umieszczono wannę. Po jej prawej stronie zlokalizowano umywalkę, a po lewej szafkę z półkami. Na całej szerokości ściany umieszczono lustro zaś vis-a-vis znajduje się połączenie z garderobą, będące ułatwieniem dla lokatorów.

Minimalistyczne schody w architekturze wnętrza

Na drugi poziom nowoczesnego wnętrza domu prowadzą schody wspornikowe ze szklaną balustradą w kolorze ciemnoszarym. Schody są niewidoczne, ponieważ w balustradzie zaprojektowano, ze względów bezpieczeństwa, specjalne drzwiczki. Hol na piętrze jest minimalistyczny, w jego przestrzeni wygospodarowano miejsce na siedem par drzwi. Część z nich została ukryta  w ścianach obłożonych panelem mdf, w geometryczny wzór, który także możemy zaobserwować na ścianie parteru. Taki motyw spaja przestrzeń dwóch kondygnacji. Dom na warszawskim Bemowie powstał według nowoczesnych standardów, zachowując równowagę pomiędzy stylem i funkcjonalnością. Minimalistyczne wnętrza dzięki elementom dekoracyjnym stają się mniej surowe i bardziej przytulne.

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 20.06.2013 11:52

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.