archirama.pl

Bangkok w Warszawie. Architektura wnętrz TUK TUK autorstwa Moko Architects

Architektura warszawskiego Placu Zbawiciela bogatsza o nowy lokal gastronomiczny. Tajski bar TUK TUK, czyli klimat ulicznego jedzenia w Bangkoku, teraz w samym centrum Warszawy.  

Bangkok w Warszawie. Architektura wnętrz TUK TUK autorstwa Moko Architects

Założenie architektoniczne projektu TUK TUK polegało na stworzeniu lokalu, który przybliży mieszkańcom stołecznego miasta klimat ulicznego jedzenia w Bangkoku.

Fot: Grzegorz Sztybel

Założenie architektoniczne projektu TUK TUK polegało na stworzeniu lokalu, który przybliży mieszkańcom stołecznego miasta klimat ulicznego jedzenia w Bangkoku. Tym sposobem powstało miejsce pozbawione porządku i narzuconych reguł, architektura wnętrza lokalu charakteryzuje się chaosem i artystycznym bałaganem. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia Moko Architects. Projektantem logo i neonu baru jest Jan Estrada Osmycki.

Tajski chaos, czyli architektura wnętrza TUK TUK

Autorzy projektu TUK TUK, Marta Frejda i Michał Gratkowski z pracowni Moko Architects, w jednoprzestrzennym pomieszczeniu o całkowitej powierzchni 35 mkw. zaprojektowali instalację wykonaną z drewnianych kantówek. Inspiracją dla architektów były konstrukcje charakterystyczne dla tajskich bazarów.  Nieuporządkowana z pozoru struktura stanowi dach, który podtrzymuje oprawy oświetleniowe. Charakterystycznym elementem architektury wnętrza lokalu są chaotycznie zamontowane świetlówki. Lampy dające zarówno ciepłą jak i zimną barwę światła zostały rozłożone w nieuporządkowany sposób – zamontowane na różnych wysokościach i nierównych odstępach. Pod charakterystyczną tajską konstrukcją ustawione zostały niewielkie stoliki i kolorowe taborety. Dzięki temu założeniu, architektura wnętrza może być dowolnie zmieniania w zależności od potrzeb gości. Układ miejsc siedzących, podobnie jak reszta elementów wystroju lokalu, nie ma nic wspólnego z logiką i porządkiem. Całość stanowi oryginalne wypełnienie neutralnego wnętrza wykończonego elementami typowymi dla ulicznych knajpek rodem z Tajlandii. Najważniejsza część baru TUK TUK – kuchnia, została zaprojektowana jako scena otwarta na całość pomieszczenia.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Grzegorz Sztybel
Data publikacji: 8.01.2014 15:52

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.