archirama.pl

Beton architektoniczny zamiast tapety w kwiatki

Beton architektoniczny z loftów wędruje pod strzechy... Korzystając z mody na beton, producenci wprowadzają na rynek nowe materiały wykończeniowe

Płyty z betonu architektonicznego zamiast tapety

Nierówna powierzchnia, chropowata faktura - seme zalety, jeśli chodzi o mieszkanie w stylu industrialnym

Fot: DekoConcrete

Na przełomie XX i XXI wieku beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy był w polskich domach rzadkością. Później karierę zaczęły robić lofty i loft lofty. Wreszcie przyszedł czas na wprowadzenie betonu do apartamentów. Beton przestał być postrzegany jako materiał surowy, awangardowy – to już prawie powszechnie akceptowana alternatywa wykończenia ścian dla farb i tapet i nie trzeba szczególnej odwagi, by wprowadzić go do architektury wnętrz.
Jak po loftach przyszły soft lofty, tak i beton architektoniczny doczekał się całej masy „wersji soft”, przede wszystkim tynków i mas dekoracyjnych.
Alternatywnym rozwiązaniem są cienkie płyty betonowe z odlewanego betonu. Dostępne są w wielu rodzajach. W produkcji takich kafli i płyt wyspecjalizowała się między innymi marka DekoConcrete. Elementy mają różne rozmiary, od płytek 20 x 20 cm do pokaźnych tafli 100 x 60 cm i grubości 8 milimetrów. Oferta DekoConcrete obejmuje cztery kolekcje płyt różniących się kolorystyką i fakturą.

Od stylu industrialnego do wzorów hippie

LOFT beton z masą „wad”, dających mu nieregularną fakturę. Przebarwienia, wżery, bąbelki powietrza układają się w inny wzór na każdej płycie. To propozycja dla zwolenników stylu industrialnego.

 ARISTO jest zdecydowanie mniej radykalny, przeznaczony został do spokojniejszych w wyrazie wnętrz. Producenci połączyli białe cementy i pyły marmurowe, płyty przypominają wyglądem naturalny kamień.

CLASSIC – klasyka, czyli efekt, który wyobrażamy sobie myśląc o betonie architektonicznym. Gładka powierzchnia naśladuje dobrze zatarty szlachetny beton. Płyty mogą być gładkie lub z elementami mocującymi.

Płyty betonowe BRONX to propozycja dla tych, którzy uważają, że beton jest generalnie OK., ale zbyt szary i monotonny.  Producenci zdecydowali się nawiązać do stylistyki hippi. Konkretnie – do hipisowskich batików, charakterystycznej techniki zdobienia unikatowych tkanin. W przypadku betonu architektonicznego chodzi o wymieszanie masy z barwnikami. W rezultacie powstają nieregularne wzory na szarym tle, z plamami o mniejszym lub większym kontraście. Dla purystów – zgroza, dla tych, którzy lubią bardziej dekoracyjne efekty – interesująca propozycja.

Autor: KZ
Zdjęcia: DekoConcrete
Data publikacji: 28.04.2015 12:14

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.