archirama.pl

Biała bryła na skraju lasu, czyli dom od PL.architekci

Inspiracje modernizmem, funkcjonalna architektura wnętrz, otwarcie na krajobraz – projekt domu jednorodzinnego w Poznaniu

Architektura wnętrz domu na obrzeżach Poznania. Współczesna architektura wnętrz od PL.architekci

Dom pod Poznaniem od od PL.architekci. Kuchnia, korytarz na parterze

Fot: KZ

Poznańska pracownia architektoniczna PL.architekci chętnie sięga do estetyki modernizmu. Proste bryły, dużo bieli, praktyczne rozwiązania w architekturze wnętrz to cechy typowe dla projektów tej grupy. Nie inaczej jest z domem oznaczonym jako POZ_1.

Dom został zaprojektowany dla rodziny z czwórką dzieci. PL.architekci wydzielili cztery strefy: część wspólną z jadalnią, sypialnie dzieci, prywatną część mieszkania przeznaczoną dla rodziców, użytkową strefę z garażem. Dom miał być wyraźnie podzielony na strefy, projektanci umieścili każdą z nich w osobnej bryle. Centrum domu to salon i kuchnia. Część przeznaczona dla dzieci mieści się na piętrze. Garaż izoluje mieszkańców od sąsiedztwa. Architekci wykorzystali zalety działki. Teren sąsiaduje wprawdzie z typową dla przedmieść, chaotyczną zabudową, ale z drugiej strony rozciąga się obszar objęty ochroną. Dzięki temu mieszkańcy mają z salonu widok na las. Przeszklenia obejmujące całą ścianę łączą otoczenie z wnętrzem domu.

Architektura wnętrz poznańskiego domu

Nawiązaniem do leśnego otoczenia jest pokrycie części elewacji pionowymi lamelami drewnianymi. Ten sam motyw i materiał pojawia się we wnętrzach. Architekci zaproponowali konsekwentne użycie jasnego drewna w połączeniu z dominującą bielą. Drewno pojawia się na ściankach działowych, obudowie kominka, meblach. Także w łazience – obudowa umywalki również ma być drewniana, z wyraźnie widocznym rysunkiem słojów. Na razie architekturę wnętrz można oglądać na wizualizacjach, inwestycja jest w trakcie budowy.

Autor: KZ
Zdjęcia: PL.architekci, KZ
Data publikacji: 1.12.2014 13:49

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.