archirama.pl

Biblioteka w Stuttgarcie. Niezwykłe wnętrze prostej bryły Eun Young Yi

Niedawno oddana do użytku biblioteka w Stuttgarcie została zaprojektowana przez koreańskiego architekta Eun Young Yi. Wnętrze i atrium, wypełnione tysiącami książek robi niesamowite wrażenie.

Biblioteka w Stuttgarcie

Nowa biblioteka miejska w Stuttgarcie to nie tylko multimedialne centrum, ale przede wszystkim  niesamowita architektura wnętrza.

Fot: materiały prasowe

Projekt koreańskiego architekta Eung Young Yizostał wybrany w trzy lata temu roku z ponad 200 prac konkursowych. W budynek miasto zainwestowało 80-mln Euro.

Monolityczna bryła

Yi stworzył monolityczną, kubiczną bryłę  składający się z dwóch jedenastu kondygnacjiparteru. Wszystkie elementy budynku, wewnątrz i na zewnątrz są białe.

Aby zaznaczyć funkcję gmachu słowo “biblioteka” zostało umieszczone w czterech językach na elewacji biblioteki. Na północnej ścianie w języku niemieckim, zachodniej w języku angielskim , południowej w języku arabskim  i na wschodzie w  języku koreańskim.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 30.11.2011 16:57

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.