Wnętrza
WNĘTRZA

Biuro architektoniczne KAAN – nowa siedziba

 • Komentarze

Nowe biuro KAAN Architecten

To się nazywa jasne wnętrze! Duże, otwieralne okna, imponująca wysokość, a za szybami widok na miasto. tak wygląda wnętrze nowej siedziby KAAN Architecten

Fot: Simone Bossi
 • Nowe biuro KAAN Architecten
 • Open space w biurze architektonicznym
 • Makiety architektoniczne we wnętrzu biura
 • Beton w architekturze wnętrz KAAn Architecten
 • Mozaiki na ścianach pozostały z dawnego wystroju

Projektanci z KAAN Architecten potrzebowali więcej miejsca – właśnie przeprowadzili się do nowego biura

Jak ulokować osiemdziesiąt stanowisk do pracy, sale konferencyjne, przestrzeń rekreacyjną? Polscy architekci rzadko – by nie powiedzieć nigdy – stają przed takim wyzwaniem, gdy przychodzi im projektować własną siedzibę. Dla coraz liczniejszego zespołu KAAN Architecten nowe, reprezentacyjne biuro stało się koniecznością. No i okazją do zaprezentowania swojego stylu, w końcu to wizytówka projektantów.

Skoro chodzi o inwestycję w wizerunek firmy, partnerzy zdecydowali się na atrakcyjną lokalizację w centrum Rotterdamu. Nowe biuro powstało w przebudowanych wnętrzach dawnego Banku Holandii. Pamiątka po pierwotnym wystroju są mozaiki na korytarzach. Samo wnętrze było jednak dla projektantów zbyt wystawne, postawili na ulubione we współczesnej architekturze surowe materiały i wyraziste formy. We wnętrzach najbardziej widoczny jest więc surowy beton architektoniczny. Kontrastuje z nim kosztowne, ciemne drewno orzecha ze swoim bogatym usłojeniem.

Najważniejsze dla efektu estetycznego są jednak proporcje pomieszczeń i ich podziały. Rzędy szarych filarów upodabniają open space do starej świątyni. W głównej przestrzeni może równocześnie pracować prawie 100 osób. Hala jest duża, ale też na każde stanowisko pracy zostawiono sporo miejsca, a biurka nie są upchane jedno przy drugim. Obszerne są też przestrzenie wspólne i sale konferencyjne. W nich rozmieszczono makiety najważniejszych realizacji i fotografie budynków.


przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Simone Bossi
Data publikacji: 22.11.2016 15:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.