Wnętrza
WNĘTRZA

Biuro jak boisko do piłki nożnej! Architektura wnętrz siedziby Onefootball w Berlinie

  • Komentarze

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Fot: TKEZ architecture & design
  • Pas zieleni ciągnie się przez całą przestrzeń biura - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Recepcja - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Sala jadalno-rekreacyjna - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Piłkarzyki w sali jadalno-rekreacyjnej - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz biura, która w 100% odpowiada charakterowi klubu Onefootball. Jest to społeczność zagorzałych fanów piłki nożnej, której członkowie pochodzą z aż 200 różnych krajów. Organizacja postanowiła postarać się o własną siedzibę. Padło na dawny budynek fabryki w samym centrum Berlina

Architektura wnętrz dla fanów piłki nożnej. Siedziba Onefootball w Berlinie


Architekci z pracowni TKEZ architecture & design mieli za zadanie zaprojektować architekturę wnętrz, która zarażałyby footbolową pasją. Miał to być projekt nowoczesny, energetyczny i stymulujący pracę zespołu składającego się z 90 pracowników.

Na 16 tys. mkw powierzchni architekci zaprojektowali otwarte, multifunkcjonalne środowisko pracy i pasji. Architektura wnętrz dla siedziby Onefootball to starannie oświetlone, biało – betonowe wnętrza z zielonym akcentem zaczerpniętym z boiska do piłki nożnej.


Segmenty biura zaprojektowane w charakterze open space wydzielone są betonowymi słupami oraz szklanymi przegrodami, co sprawia, że poszczególne pomieszczenia łączą się wizualnie w jedną dużą przestrzeń – zupełnie jak na boisku.

Charakterystycznym elementem koncepcji architektury wnętrz jest trawnik podzielony białą linią na trzy pasy. Trawa ciągnie się przez całe biuro. Aby „zielony szlak” kojarzył się z boiskiem do piłki nożnej a nie z bieżnią – na końcu, przy ścianie, postawiono prawdziwą bramkę piłkarską!


Sztuczna trawa „porasta” również powierzchnię eleganckiej, przeszklonej sali konferencyjnej, w której dominuje biel i designerskie pomarańczowe fotele. Minimalizm w białej odsłonie świadczy o profesjonalizmie pracy organizacji, zaś imitacja trawy – o pasji, która nieustannie towarzyszy  pracownikom klubu. Trawa pojawia się również w strefie wejściowej, na ścianie recepcji. Znajduje się tam również krzepiące hasło oraz logo społeczności Onefootball.

W siedzibie Onefootball nie mogło zabraknąć słynnej gry „piłkarzyki”. Pracownicy mogą skorzystać z miniaturowych wersji boisk w sali jadalnej. Na betonowej podłodze w pomieszczeniu rozrysowana jest strategia „obrony i ataku”. Charakter wnętrza odbiega nieco od biura dzięki cegle, która pojawia się na ścianie. Przestrzeń jadalni łączy się z jasną wspólną strefą kuchenną.Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.