Wnętrza
WNĘTRZA

Biuro jak boisko do piłki nożnej! Architektura wnętrz siedziby Onefootball w Berlinie

  • Komentarze

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz siedziby Onefootball

Fot: TKEZ architecture & design
  • Pas zieleni ciągnie się przez całą przestrzeń biura - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Recepcja - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Sala jadalno-rekreacyjna - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie
  • Piłkarzyki w sali jadalno-rekreacyjnej - architektura wnętrz dla siedziby biura Onefootball w Berlinie

Pracownia architektoniczna TKEZ architecture & design z Monachium zaprojektowała architekturę wnętrz biura, która w 100% odpowiada charakterowi klubu Onefootball. Jest to społeczność zagorzałych fanów piłki nożnej, której członkowie pochodzą z aż 200 różnych krajów. Organizacja postanowiła postarać się o własną siedzibę. Padło na dawny budynek fabryki w samym centrum Berlina

Architektura wnętrz dla fanów piłki nożnej. Siedziba Onefootball w Berlinie


Architekci z pracowni TKEZ architecture & design mieli za zadanie zaprojektować architekturę wnętrz, która zarażałyby footbolową pasją. Miał to być projekt nowoczesny, energetyczny i stymulujący pracę zespołu składającego się z 90 pracowników.

Na 16 tys. mkw powierzchni architekci zaprojektowali otwarte, multifunkcjonalne środowisko pracy i pasji. Architektura wnętrz dla siedziby Onefootball to starannie oświetlone, biało – betonowe wnętrza z zielonym akcentem zaczerpniętym z boiska do piłki nożnej.


Segmenty biura zaprojektowane w charakterze open space wydzielone są betonowymi słupami oraz szklanymi przegrodami, co sprawia, że poszczególne pomieszczenia łączą się wizualnie w jedną dużą przestrzeń – zupełnie jak na boisku.

Charakterystycznym elementem koncepcji architektury wnętrz jest trawnik podzielony białą linią na trzy pasy. Trawa ciągnie się przez całe biuro. Aby „zielony szlak” kojarzył się z boiskiem do piłki nożnej a nie z bieżnią – na końcu, przy ścianie, postawiono prawdziwą bramkę piłkarską!


Sztuczna trawa „porasta” również powierzchnię eleganckiej, przeszklonej sali konferencyjnej, w której dominuje biel i designerskie pomarańczowe fotele. Minimalizm w białej odsłonie świadczy o profesjonalizmie pracy organizacji, zaś imitacja trawy – o pasji, która nieustannie towarzyszy  pracownikom klubu. Trawa pojawia się również w strefie wejściowej, na ścianie recepcji. Znajduje się tam również krzepiące hasło oraz logo społeczności Onefootball.

W siedzibie Onefootball nie mogło zabraknąć słynnej gry „piłkarzyki”. Pracownicy mogą skorzystać z miniaturowych wersji boisk w sali jadalnej. Na betonowej podłodze w pomieszczeniu rozrysowana jest strategia „obrony i ataku”. Charakter wnętrza odbiega nieco od biura dzięki cegle, która pojawia się na ścianie. Przestrzeń jadalni łączy się z jasną wspólną strefą kuchenną.



Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.