Wnętrza
WNĘTRZA

Bo liczy się wnętrze!

 • Komentarze

Bo liczy się wnętrze!

Mat. PEKA

 • Bo liczy się wnętrze!
 • Bo liczy się wnętrze!
 • Bo liczy się wnętrze!
 • Bo liczy się wnętrze!
 • Bo liczy się wnętrze!

Rosnące obecnie tempo życia wymusza na nas poszukiwanie miejsca wytchnienia i ukojenia od codziennego pędu i zgiełku. To właśnie dom, pełniący rolę bezpiecznej przystani od zewnętrznego chaosu, ma być miejscem, gdzie możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły. Aby realizował funkcję prawdziwej ostoi i odpowiednio zorganizowanej strefy relaksu, należy go dobrze i praktycznie zaaranżować.

Najważniejsze jest wnętrze – wyjątkowe i stanowiące odzwierciedlenie indywidualnego charakteru jego właściciela. Powinno wyróżniać się oryginalnym, pięknym designem i maksymalną ergonomią. Stworzenie idealnej przestrzeni stanowi nie lada wyzwanie. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi firma Peka – oferuje ona szeroką gamę produktów organizujących i porządkujących wnętrze domu. Produkty marki cechują się trwałością i niezawodnością, co potwierdzają nie tylko usatysfakcjonowani użytkownicy, ale również liczne certyfikaty. Oto jej sposoby na efektywne usprawnienie funkcjonowania naszych domów. Ponieważ ergonomia wnętrz jest dla niej najważniejsza!

Za kulisami

Jak skutecznie stworzyć kameralną, prywatną przestrzeń? System Hawa umożliwia ukrycie przestrzeni za drzwiami schowanymi do wnęki zbudowanej między korpusami,  co nie zaburza estetyki wnętrza po otwarciu frontu. To idealna opcja „schowania” kuchni, biura czy garderoby - zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy, by nasza przestrzeń była widoczna dla gości. Zamknięcie pomieszczenia daje efekt naturalnej powierzchni mebla, nie zaburzając wizualnej strony ukrywanej przestrzeni. Co więcej, brak szyn w dolnej części systemu to gwarancja wygody i bezpieczeństwa.

Wyszukany indywidualizm

Komfort i elegancję w organizacji przestrzeni zapewni system Pecasa. To aranżacja bez ograniczeń, która umożliwia różnorodność i indywidualność zestawień, dzięki czemu system można wykorzystać zarówno w pokoju dziennym, domowym biurze, jak i garderobie czy szafie wnękowej. Przeszkody nie stanowią nawet przestrzenie pod skośnymi sufitami. Pecasa nada im stylowego, designerskiego charakteru i wykorzysta pozornie trudne do zagospodarowania wnętrze. Stanowi również połączenie wygody i indywidualizmu, dzięki czemu nada naszym pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Na jednej ścianie możemy zamontować telewizor, wytrzymałe, metalowe półki o prostej konstrukcji i delikatnej fakturze, a także wszelkie inne akcesoria meblowe. Centralny profil ścienny w połączeniu z komponentami modułowymi pozwala stworzyć jedyny w swoim rodzaju, personalizowany mebel.                  

Extendo to ergonomiczne półki o wszechstronnym zastosowaniu użytkowania i przyciągającym wzrok designie. Posiadają one ergonomiczny kształt i  wyprofilowane są z jednolitej blachy tak, by zachować wysoką sztywność. Sprawdzają się  zarówno w wyposażeniu wysokich słupków w kuchni, szafek zlokalizowanych nad czy pod piekarnikiem, jak również w garderobie. Ich dno zabezpieczone jest matą antypoślizgową, zapobiegającą przesuwaniu się przedmiotów podczas wysuwania i wsuwania półek. Co więcej, oferta umożliwia dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Do półek można zastosować również funkcjonalne dodatki: magnetyczne barierki, podziałki Libell, czy też dodatkowe nadstawiane półki.

Architektura zamknięta w… półce

 We wnętrza o industrialnym charakterze wpisze się modułowy system półek Smartcube. Wyróżnia się on nowoczesnym stylem i geometryczną  formą  z możliwością rozbudowy. Dzięki modernistycznemu kształtowi, efektownie prezentuje się w każdym wnętrzu. Jak wskazuje nazwa, Smartcube to swego rodzaju koncepcja architektoniczna, która powstała na bazie kostki. Stanowi praktyczne rozwiązanie do zastosowania w kuchni, salonie, pokoju czy korytarzu. Sprawdzi się zarówno jako samodzielna półka, jak i w formie rozbudowanego regału czy zintegrowanej części istniejących już mebli. Dodatkowe elementy można kompletować oddzielnie, tworząc własne konstrukcje.

Oferowane systemy pomagają optymalnie urządzić i zagospodarować wnętrza mebli, a zwłaszcza szafek. Dzięki uporządkowanej przestrzeni, cały dom zyska na ergonomii, a jego mieszkańcy będą cieszyć się wygodą użytkowania. Z marką Peka stworzymy przytulny, designerski, a zarazem funkcjonalny dom!

przeczytaj rowniez
 • Zero Waste od kuchni – poznaj pomysły marki Peka
  Zero Waste od kuchni – poznaj pomysły marki Peka

  Zarówno w Polsce jak i na świecie idea Zero Waste – ograniczania ilości odpadów, a przez to zmniejszania zanieczyszczenia środowiska – zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Rośnie liczba osób żyjących w myśl zasad 5R: odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot). Razem z marką Peka pokazujemy, jak wyposażyć kuchnię w duchu Zero Waste. więcej

 • Sposób na harmonijną jesień
  Sposób na harmonijną jesień

  Krótkie, zimne dni, święta… Sezon jesienno-zimowy skłania nas do generalnych porządków i wymiany garderoby. Bez wątpienia nie jest to najprzyjemniejsze zajęcie, jednakże znamy sposoby jak je znacznie ułatwić. Razem z marką Peka, specjalistami od funkcjonalnych akcesoriów meblowych, zabieramy Was w podróż do świata domowej harmonii. więcej

 • Wygodna i praktyczna Garderoba
  Wygodna i praktyczna Garderoba

  Podstawą wygodnej garderoby jest odpowiedni sposób jej zorganizowania, i maksymalnego wykorzystania w niej przestrzeni: tylko to gwarantuje jej prawidłowe i wygodne użytkowanie. Dzięki dobrej organizacji, nawet w niemal pełnej garderobie, znajdziemy miejsce na dodatkowe rzeczy. Jednak ważne jest również, aby wszystkie rzeczy były odpowiednio posegregowane – łatwiej będzie nam wtedy cokolwiek znaleźć - szczególnie w tych garderobach, w których ubrań jest mnóstwo. więcej

 • „Porządek musi być” – premiery PEKA na Międzynarodowych Targach Furnica
  „Porządek musi być” – premiery PEKA na Międzynarodowych Targach Furnica

  Regały, półki, szafki…. Podstawowy element wyposażenia wnętrz, pozwalający na ich uporządkowanie i organizację. Jak sprawić,  by stanowił również oryginalną dekorację? Sposób na osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności pomieszczeń z zachowaniem eleganckiego designu zaprezentowała PEKA podczas tegorocznej edycji targów FURNICA. więcej

Data publikacji: 30.11.2018 12:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.