archirama.pl

Bouroullecowie spotykają Le Corbusiera

Znani francuscy projektanci – Ronan i Erwan Bouroullec – wyposażyli na nowo jedno z mieszkań w słynnej marsylskiej Jednostce Mieszkalnej, zaprojektowanej przez Le Corbusiera

Apartament 50

Wnętrze apartamentu 50 projektu Ronana i Erwana Bouroullec.

Fot: FLC/ADAGP Paris, Studio Bouroullec

Apartament pod numerem 50 to nie muzeum, ale zamieszkana przestrzeń, którą przekształciliśmy tylko na czas wakacji- mówią Ronan i Erwan Bouroullec. Wszystko zaczęło się na początku tego roku, kiedy Jasper Morrison zapoznał nas z jego właścicielami – mówią paryscy dizajnerzy.

Pojawiły się tam obiekty z ich własnej kolekcji, które miały pasować do charakteru wnętrza i sposobu życia lokatorów. Stanowią one echo oryginalnych mebli stworzonych dla Jednostki przez Charlotte Perriand i Jeana Prouvé.

Marsylski blok Le Corbusiera, kiedy powstał w 1952 roku, był jednym z największych domów świata – z 337 mieszkaniami, sklepami, pomieszczeniami do uprawiania sportu, hotelem i basenem. Większość lokali jest dwupoziomowa i liczy kilkaset metrów powierzchni.

Informacje: www.appt501c.org, www.bouroullec.com.

Źródło: "Architektura-murator" 8/2010
Autor: Agnieszka Dąbrowska
Zdjęcia: Studio Bouroullec, FLC/ADAGP Paris
Data publikacji: 13.06.2011 13:16

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.