Wnętrza
WNĘTRZA
Wnetrza. Butik w skandynawskim stylu

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu [ZDJĘCIA]

 • Komentarze

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu.

Butik FIU FIU w Warszawie. Zakupy w skandynawskim stylu.

Fot: BUDCUD
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu
 • Butik fiu fiu

Forma domku z dwuspadowym dachem – każde dziecko narysuje to w przedszkolu. Jednak projektanci Mateusz Adamczyk i Marcin Kwietowicz z biura BUDCUD stworzyli z tej bryły istny cud. Butik FIU FIU w Warszawie prowokuje do zajrzenia do środka. Zobacz, jak wygląda wnętrze butiku FIU FIU!

Małe założenie, a cieszy się wielkim zainteresowaniem

Architekci z biura BUDCUD, zaprojektowali wnętrze butiku FIU FIU w Warszawie. Swój projekt określają mianem „drobiazgu architektonicznego”. Jednak jeżeli na ten drobiazg spojrzeć od strony zainteresowania, jakie wywołał, to mamy tu do czynienia z gigantem. Z daleka butik niczym się nie wyróżnia, ale przechodząc obok przeszklonej witryny, każdy z ciekawości zajrzy do środka.

>> Oto najlepsze wnętrza 2011 roku!

Jakie było założenie projektu wnętrza butiku FIU FIU?

Cały butik zajmuje powierzchnię niespełna 30 m2. Gdyby nie pomysłowe rozwiązanie wnętrza prawdopodobnie byłby to kolejny zwyczajny sklep z półkami i koletami. Jednak inwencja twórcza architektów pozwoliła na stworzenie wnętrza niepowtarzalnego. Projektanci zaprojektowali wnętrze, które zawiera w sobie wiele znaczeń. Z jednej strony wnętrze butiku spełnia swoją oczywistą funkcję sklepu, ale architektom udało się także pokazać znaczenie architektonicznych archetypów.

Wnętrze butiku zostało zaaranżowane w popularnym obecnie, stylu skandynawskim inspirując się skandynawskimi krajobrazami. Ściany butiku aż biją swoją bielą, w której zanurzone zostały jaskrawe formy. Tło dla tych form stanowi chłodny błękit. Jednak najważniejsza inspiracja to tradycyjne, skandynawskie domy, których prostota, wzornictwo i naturalne materiały stały się wyznacznikiem podczas tworzenia projektu.

Bryła typowego domu z dwuspadowym dachem została wstawiona do zwykłego prostopadłościennego wnętrza. Ściany tego domku zostały wykonane z płyt MDF. Poprzez przecięcie konstrukcji w dwóch miejscach i przesunięcie powstałych elementów powstała bryła o niepowtarzalnym kształcie. Powstałe, dzięki takiemu zabiegowi trzy strefy, wyznaczyły miejsce dla kas, przymierzalni i magazynu. W dachu domku zostały wycięte otwory co pozwala na dopływ światła.

Wnętrze butiku charakteryzuje minimalizm i prostota, która jest bardzo dobrze widoczna chociażby przez żarówki bez kloszy i osłon, które zwisają prosto z sufitu. Wnętrze zostało pomalowane na biało, jednak z zewnątrz pozostawiono surowe drewno. Biel oraz wycinane otwory i minimalizm nadają założeniu lekkości i dynamizmu. Wybralibyście się na zakupy do takiego butiku?

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: BUDCUD
Data publikacji: 21.06.2012 12:48
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.