archirama.pl

Centrum squash w stylu loft! Kino Bajka w Katowicach zmienione na Squash Fit.

Architektura wnętrz. Kino Bajka w Katowicach obecnie pełni nowa funkcję. Architektki  z pracowni SXL zamieniły ponad stuletni budynek w centrum squasha. Efekt? Nowoczesna przestrzeń w stylu loft.

Centrum squash w stylu loft! Kino Bajka w Katowicach zmienione na Squash Fit.

Architekturę wnętrza byłej sali kinowej, podzielono na korty do gry w squasha. Przestrzeń ta jest dobrze doświetlona i wykończona na biało. Na tle pozostałych, szarych przestrzeni stanowi najjaśniejszy element architektury wnętrza.

Fot: Katarzyna Leśniok

Architektura wnętrz. Kino Bajka w Katowicach przy ulicy Piotrowickiej 90 to ponad stu letni budynek, z pięknymi łukowymi sklepieniami i murami z cegły. Te atuty postanowiły wykorzystać architektki Katarzyna Leśniok oraz Anna Siwińska z pracowni SXL i uczynić je głównym elementem architektury wnętrz. Zanim powstał Squash Fit architektura wnętrz Kina Bajka była bardzo zaniedbana. Architektki postanowiły podkreślić ponad stuletnią cegłę, która odsłonięta i wyczyszczona wraz z łukowym sufitem z żebrami i gzymsami nadaje przestrzeni wewnątrz unikalny charakter kojarzący się ze stylistyka loft.

Architektura wnętrz według SXL - dawna sla kinowa zamieniona na korty

Architekturę wnętrza byłej sali kinowej, podzielono na korty do gry w squasha. Przestrzeń ta jest dobrze doświetlona i wykończona na biało. Na tle pozostałych, szarych przestrzeni stanowi najjaśniejszy element architektury wnętrza. Wszystkie pomieszczenia uzupełniające wykończono w odcieniach szarości zaakcentowanych żółta barwą (w ważnych funkcjonalnie punktach).  Osoby odwiedzające Squash Fit mogą korzystać z zaplecza sanitarnego składającego się z szatni oraz natrysków. Od ich dyspozycji jest także sala do rozgrzewki oraz bar i strefa odpoczynku. Budynek jest w pełni klimatyzowany. Na zmotoryzowanych czekają miejsca parkingowe.

Identyfikacja wizualna nawiązauje do elementów kortu

Informacja i identyfikacja wizualna nawiązuje do charakterystycznego elementu kortów – czerwonych pasów. Projektanci chcieli osiągnąć minimalistyczne, oszczędne w formie i przede wszystkim podkreślające historię budynku wnętrze. I jednocześnie przyjazną przestrzeń, do której chce się wracać.

METRYKA OBIEKTU

Squash Fit, Katowice ul. Piotrowicka 90

Autorzy: SXL Katarzyna Leśniok, Anna Siwińska
Inwestor: SQUASH FIT
Powierzchnia użytkowa: 540 mkw
Projekt: 2012
Realizacja: 2012/2013
 Katarzyna Leśniok

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: Katarzyna Leśniok
Data publikacji: 13.01.2014 11:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.