archirama.pl

Dekoracje ścian. Street-artowe murale na ścianach autorstwa Muralist. Co myślicie o takich dekoracjach w architekturze wnętrz? Hit czy kit?

Mural jako dekoracja ścian: hit czy kit? Street-artowe murale autorstwa Muralist pokryły ściany kompleksu Woronicza Qbik. Co myślicie o takich dekoracjach w architekturze wnętrz? Dekoracje ścian murale - galeria zdjęć.

Dekoracje ścian. Street-artowe murale na ścianach autorstwa Muralist. Co myślicie o takich dekoracjach w  architekturze wnętrz? Hit czy kit?

Street-artowe murale jako dekoracje ścian: mural inspirowany twórczością Joana Miró

Fot: materiały prasowe

Dekoracje ścian. Kompleks Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie utrzymany jest w koncepcji loftów. Ściany klatek schodowych w loftowej inwestycji pracownia Muralist zmieniła w street-artowe murale. Dzięki nim architektura wnętrz przestrzeni wspólnych tj. korytarzy, holi windowych, klatek schodowych, patio czy ogródka przestaje być bezbarwna i szablonowa. Deweloperem inwestycji jest firma Ghelamco Poland.

Murale jako dekoracje ścian współgrają z architekturą i otoczeniem kompleksu

Dekoracje ścian. W kompleksie Woronicza Qbik znajdują się loftowe mieszkania, o nowoczesnej architekturze wnętrz. W częściach wspólnych budynków mieszkalnych Woronicza Qbik powstały właśnie murale, które zaprojektowała i wykonała pracownia Muralist, pod kierunkiem Michała Stachyry. Inspiracją w projektowaniu tych dekoracji ścian były wnętrza samego Qbika, które charakteryzuje surowość i prostota. Architektura obiektu kojarzona jest bowiem z nowojorskimi loftami z lat 60., które powstawały w opuszczonych budynkach postindustrialnych, właśnie jako przestrzenie do mieszkania i sztuki.

Murale na ścianach zostały opracowane według różnych motywów przewodnich

W sumie pomalowanych zostało 350 ścian kompleksu, o łącznej powierzchni 3000 mkw. Dopasowane do budynków kompleksu murale, jako dekoracja ścian stanowią dopełnienie loftowej architektury Woronicza Qbik. Każda z 11 klatek została opracowana według innego tematu przewodniego. Na betonowych ścianach dwóch klatek schodowych i holi windowych Qbika wykonano inspirowane amerykańskim pop-artem motywy bliskie malarstwu Roya Lichtensteina, które tworzą rozpięty na 14 pięter komiks. Na innych ścianach powstały zestawienia prostych form i podstawowych barw w stylu Pieta Mondriana. Ponadto w jednej z klatek na ścianach pojawiły się murale inspirowane abstrakcyjną twórczością Joana Miró, kojarzącą się z dziecięcymi rysunkami.

Dekoracja ścian Woronicza Qbik: niekonwencjonalne rozwiązania w  przestrzeniach wspólnych

Na trzech klatkach schodowych kompleksu Woronicza Qbik dekoracją ścian są typowe street-artowe murale z motywami industrialnymi. Przedstawiają  tryby i maszyny, wymalowane w technice graffiti. Ponadto w malunki wpasowane zostały oznaczenia pięter z ciekawym krojem czcionek, współgrającym z ich stylem. Kontrastem do przemysłowej stylistyki obiektu ma być subtelny motyw brzóz i wzlatujących ptaków, który pojawił się w jednej z przestrzeni obiektu. Nowoczesne, spójne estetycznie i dopracowane w szczególe są poza klatkami i holami inne przestrzenie wspólne w Woronicza Qbik. W kompleksie powstaje obecnie wewnętrzne, zielone patio z placem zabaw dla dzieci i klubem fitness, w której mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas wolny.

 

Autor: Magdalena Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2013 16:53

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.