archirama.pl

Dekoracje świąteczne. Jak zaoszczędzić w Święta?

Jak poczuć świąteczną atmosferę w domu tanim kosztem? Kryzys ekonomiczny jest odczuwalny w naszych kieszeniach, więc dajemy kilka rad, jak ozdobić mieszkanie na Święta tanim kosztem. Podobają wam się nasze pomysły? Może macie swoje patenty na świąteczne, tanie dekoracje?

Podobną dekoracje możemy wykonać z kolorowego papieru, którey zginamy w popularny wachlarz, wycinając odpowiednie kształty

Podobną dekoracje możemy wykonać z kolorowego papieru, którey zginamy w popularny wachlarz, wycinając odpowiednie kształty

Fot: Photos.com

Postanowiliśmy zebrać kilka patentów na własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, które mogą być nie raz bardziej efektowne niż te prosto ze sklepu. Czasem wystarczy kilka prostych trików aby stworzyć dekoracje o bezcennej wartości, bo przecież zrobioną przez nas.

Choinka z kartonu?

Ekolodzy, jak co roku stają w obronie żywych choinek, które bez sensu usychają w naszych domach. Oczywiście można kupić choinkę w doniczce i po kilku tygodniach oddać ją przyrodzie, ale nie zmienia to faktu, że w mieszkaniu pozostają tony igieł. Dlaczego więc nie pomyśleć o choince ekonomicznej? Aby taką choinkę zbudować wystarczy kilka kartonów, klej i dobre chęci. Zlepiamy kartony w kilka ostrosłupów o kilku rozmiarach, a następnie ustawiamy je na sobie tworząc świąteczne drzewko.

>> Zobacz inne pomysły na aranżację wnętrza na Święta!

Nieużywane kartony znajda nie prawdopodobnie w każdym domu, więc nasza choinka nie wymaga żadnych nakładów finansowych, a może służyć nam przez kilka lat. Jeżeli mamy czas i inwencje możemy nasze drzewko pomalować na zielono i narysować bombki, nałożyć na nie wykonane również przez nas łańcuchy. Czas wykonania około 45 minut. Jeżeli brakuje nam zapachu świeżej choinki, wystarczy kupić jedna świerkową gałązkę, która również daje intensywny zapach.

Dekoracje z papieru

Papierowe łańcuchy pamiętamy jeszcze z przedszkola. Kolorowe kółeczka, połączone ze sobą w długi, kolorowy łańcuch. Jeżeli nie mamy kleju, nic nie stoi na przeszkodzie aby zlepiać kolorowe paski w kółka przy pomocy taśmy klejącej lub zszywek.

>> Oto największa bombka w Polsce. Zobacz, gdzie siię znajduje!

Z tych samych materiałów możemy także wykonać pozostałe ozdoby choinkowe, na przykład papierowe mikołajki, które zawisną na naszym drzewku, nawet tym z kartonu. Jeżeli uda nam się zrobić mikołajka, to czemu nie spróbować stworzyć aniołka lub wymyślnej bombki. Aby nasze ozdoby nabrały profesjonalnego wyrazu, możemy wyszukać w zakamarkach szuflad starych wstążek, czy brokatu.

Igła, nitka i kawałek materiału...

...trochę waty i mikołaj gotowy. Nie musi być to kolejna ozdoba na choinkę. Naszą mozolnie wypracowaną i zszytą figurkę możemy pozostawić na półce, w pobliżu stołu, czy w pobliżu choinki. Oczywiście możemy stworzyć inne elementy kojarzące się ze Świętami, które wykonamy bez żadnych kosztów, a będą zdobić nasze mieszkanie.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby upiec świąteczne pierniczki, które poza różnorodnymi kształtami dają przede wszystkim świąteczny zapach. Pierniczki można poukładać w różnych miejscach mieszkania, czy powiesić na choince. Jeżeli rozłożymy je w kilku miejscach domu możemy być pewni, że świąteczny zapach wypełni każde pomieszczenie.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.3eyedbear.com, Photos.com
Data publikacji: 11.12.2012 11:37

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.