Wnętrza
WNĘTRZA
Design. Wnętrze banku w Szwajcarii

Design. Aranżacja wnętrza w banku. Zobacz kolorowe ściany w szwajcarskim banku!

 • Komentarze

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design

Fot: NAU Architecture + Drexler Guinand Jauslin Architekten
 • Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design
 • Kolorowe ściany idealnie komponuja się z jasnymi meblami, nadając wnętrzu nowoczesnego wyglądu
 • Montowanie elementów nie jest wcale takie trudne
 • Całkowity efekt isntalacji jest widoczny dzięki nachodzeni na siebie szklanych elementów
 • Poszczególne kolorowe ściany nieco różnią sie od siebie tonacją kolorów
 • Pokoje do indywidualnych rozmów z klientami dzięki kolorowym ścianom są bardziej przyjazne i mniej surowe
 • Meble we wnętrzu nawiązują do kolorystyki ścian
 • Od ulicy bank postanowił otworzyć się na miasto, stąd transparentna ściana przez, którą widać kolorowe wnętrze. To naprawdę zaciekawia i zaprasza do środka
 • Wzór, który widoczny jest na kolorowych ścianach oraz na szkle fasady powstał przez analizę elewacji budynków znajdujących sie w sąsiedztwie banku
 • System montowania szklanej, kolorowej sciany wcale nie jest bardzo skomplikowany

Prezentujemy nowy pomysł na design wnętrza banku. Kolorowe ściany to nie typowo bankowe rozwiązanie. Takie ściany można zrobić nawet w mieszkaniu. Zobacz jak się je montuje, z czego są zrobione i jak wyglądają!

Nowy design, jaki powstał we wnętrzu szwajcarskiego banku nawiązuje do sąsiednich kolorowych elewacji budynków w historycznej dzielnicy miasta Schaffhausen. Zabytkowe fasady obiektów stworzyły inspirację dla wzoru, jaki docelowo powstał na bankowych ścianach. Projekt wnętrza banku miał na celu stworzyć przyjazną przestrzeń o nowoczesnym designie, otwartą na ludzi, która przyciąga swoim kolorem. Architektura wnętrza bank w Schaffhausen zrywa ze stereotypem banku jako twierdzy i czegoś zamkniętego. Przez swoją transparentność otwiera się na miasto i ludzi.

Design we wnętrzu banku w Szwajcarii

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design. Parter banku zaprojektowany został jako przestronne, otwarte miejsce spotkań. Dodatkowo wnętrze banku doświetlane jest od strony ulicy i niewielkiego dziedzińca, przez co szklane, kolorowe ściany odbijają światło i stwarzają przyjazny dla oka efekt.

>> WAWA Design Festiwal. Informacje na temat pierwszego festiwalu design w stolicy!

Kolorowe ściany we wnętrzu banku

Design ściany w banku powstał poprzez nakładanie na siebie kolejnych szklanych elementów. Każdy z nich o innym odcieniu, ale o identycznym kształcie. Przez lekkie nachodzenie elementów ściana odbija światło i gra refleksami. Dzięki temu tworzy się lekki i nowoczesny design kolorowej ściany i całegop wnętrza banku. System mocowania szklanych elementów polega na przymocowaniu do ściany stelażu, który posiada odpowiednie uchwyty. W uchwyty wsuwa się po kolei przygotowane kolorowe szkło. Dodatkowo kolorowe ściany podświetlone są diodami LED. Całe wnętrze banku zostało zaprojektowane pod klienta. Kolorowe ściany mają stworzyć przyjazną atmosferę i przyciągnąć klientów. Odpowiednie strefy rozmowy z klientem, informacji i pomocy, a kolorowe ściany przyciągają. Podoba wam się taki design?

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.