archirama.pl

Design. Aranżacja wnętrza w banku. Zobacz kolorowe ściany w szwajcarskim banku!

Prezentujemy nowy pomysł na design wnętrza banku. Kolorowe ściany to nie typowo bankowe rozwiązanie. Takie ściany można zrobić nawet w mieszkaniu. Zobacz jak się je montuje, z czego są zrobione i jak wyglądają!

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design

Fot: NAU Architecture + Drexler Guinand Jauslin Architekten

Nowy design, jaki powstał we wnętrzu szwajcarskiego banku nawiązuje do sąsiednich kolorowych elewacji budynków w historycznej dzielnicy miasta Schaffhausen. Zabytkowe fasady obiektów stworzyły inspirację dla wzoru, jaki docelowo powstał na bankowych ścianach. Projekt wnętrza banku miał na celu stworzyć przyjazną przestrzeń o nowoczesnym designie, otwartą na ludzi, która przyciąga swoim kolorem. Architektura wnętrza bank w Schaffhausen zrywa ze stereotypem banku jako twierdzy i czegoś zamkniętego. Przez swoją transparentność otwiera się na miasto i ludzi.

Design we wnętrzu banku w Szwajcarii

Raiffeisen Bank w Szwajcarii pokazał, że wnętrze takich placówek może pozwolić sobie na nowoczesny design. Parter banku zaprojektowany został jako przestronne, otwarte miejsce spotkań. Dodatkowo wnętrze banku doświetlane jest od strony ulicy i niewielkiego dziedzińca, przez co szklane, kolorowe ściany odbijają światło i stwarzają przyjazny dla oka efekt.

>> WAWA Design Festiwal. Informacje na temat pierwszego festiwalu design w stolicy!

Kolorowe ściany we wnętrzu banku

Design ściany w banku powstał poprzez nakładanie na siebie kolejnych szklanych elementów. Każdy z nich o innym odcieniu, ale o identycznym kształcie. Przez lekkie nachodzenie elementów ściana odbija światło i gra refleksami. Dzięki temu tworzy się lekki i nowoczesny design kolorowej ściany i całegop wnętrza banku. System mocowania szklanych elementów polega na przymocowaniu do ściany stelażu, który posiada odpowiednie uchwyty. W uchwyty wsuwa się po kolei przygotowane kolorowe szkło. Dodatkowo kolorowe ściany podświetlone są diodami LED. Całe wnętrze banku zostało zaprojektowane pod klienta. Kolorowe ściany mają stworzyć przyjazną atmosferę i przyciągnąć klientów. Odpowiednie strefy rozmowy z klientem, informacji i pomocy, a kolorowe ściany przyciągają. Podoba wam się taki design?

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Weronika Kwasiborska, NAU Architecture + Drexler Guinand Jauslin Architekten
Data publikacji: 28.08.2013 11:12

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.