Wnętrza
WNĘTRZA

Design for Children. W świecie wyobraźni

  • Komentarze

Design for Children. W świecie wyobraźni

mat. Studio.O.

  • Design for Children. W świecie wyobraźni
  • Design for Children. W świecie wyobraźni
  • Design for Children. W świecie wyobraźni
  • Design for Children. W świecie wyobraźni
  • Design for Children. W świecie wyobraźni

Właściciele Hlonda 6 Design For Children zapragnęli podzielić się z innymi swoją pasją do dobrze zaprojektowanego dziecięcego wzornictwa. Na warszawskim Wilanowie stworzyli magiczne miejsce, powstałe z myślą o najmłodszych. Nowo powstały concept store w pełni realizuje ideę miejsca, gdzie młodzi rodzice mogą wygodnie i w miłej atmosferze wybrać to, czego potrzebują dla swojego dziecka. Zadanie stworzenia projektu showroomu powierzyli pracowni architektonicznej Studio.O.

Sklep z produktami dla dzieci to dość wymagające przedsięwzięcie. Poza odpowiednią lokalizacją, odpowiedzialnością za kwestie bezpieczeństwa i właściwym doborem oferty, równie ważne jest stworzenie przemyślanego wnętrza, odpowiadającego na potrzeby zarówno rodziców, jak i dzieci. Powinno być urządzone funkcjonalnie, z pomysłem i zgodnie z trendami. Dobrze kiedy jest trochę ponadczasowe – tak, aby prostymi zabiegami można było zmieniać jego charakter i dostosować je do zmieniających się pór roku czy pojawiania się nowych kolekcji. Podejmująca się tego zadania pracownia Studio.O zadbała, by różne wzory, materiały, kolory i formy połączyła jedna, najważniejsza cecha – unikalność.

Blisko natury

W showroomie o powierzchni 360 m2 zadbano o klarowną przestrzeń ekspozycyjną marek OshKosh, Carter's, Skip Hop, Meri Meri, Play&Go, Wishbone, Bermbach, Lonea, Boon, Cybex, Ferm Living i Tikiri. Równie spektakularnie wygląda także część z zapleczem technicznym, biuro, kuchnia i łazienka. Właścicieli miejsca zainspirowały najpiękniejsze butiki dziecięce z całego świata, ale jedno było pewne; kolorowe, unikalne produkty wyżej wymienionych marek miały być prezentowane przy możliwie jak najbardziej stonowanym tle.

W projekcie pojawiło się  dużo subtelnych odniesień do natury; odcieni drewna - dębu, sklejki, szarości, bieli i betonu. Całość dopięły luksusowe oprawy oświetleniowe:  techniczne XAL i dekoracyjne MOOOI. W kuchni postawiono na minimalizm; ciemny antracyt na szafkach i ścianach, kontrastujące jasne terazo na podłodze i blacie oraz hokery. Kuchnię od holu oddzieliła przeszklona witryna.

Od zaplecza

Biuro charakteryzuje ciekawa, kolorowa podłoga, zaprojektowana specjalnie do tej realizacji. Skupia na sobie większość uwagi, konkurując z białymi meblami biurowymi marki Vitra. Niewielką przestrzeń  powiększają lustra na ścianach, a salę konferencyjną wydziela przeszklona witryna.

Łazienka to przestrzeń z obrazem niekończących się, linearnych lustrzanych odbić z prostym, białym blatem z corianu, który można wykorzystać do przewinięcia dziecka oraz stylowymi antracytowymi ścianami.

Część ekspozycyjna

Wszystkie ściany showroomu zagospodarowano meblami lub panelami. Część sąsiadującą ze ścianą okien wykończono białymi panelami mdf. Podłogę stanowi udany miks drewna  i betonu. Meble wolnostojące wykończono fornirem dębowym, białym lakierem bądź sklejką. Na uwagę zasługuje także zabudowa słupów konstrukcyjnych. Zostały obudowane panelami z giętej sklejki i po części pełnią funkcję ekspozytorów.

Do pokazania przepięknych produktów  Meri Meri użyto trzech dębowych stołów, "ukoronowanych" przeskalowanymi lampami Moooi. Część oddalona od ściany okien różni się od pozostałej antracytową, zdecydowaną kolorystyką sufitu, ścian, podestów ekspozycyjnych i regałów. W tym ciemnym entourage’u wyróżniają się ratanowe kołyski BERMBACH i sklejkowe panele ekspozycyjne z ruchomymi półkami na kołkach.

W sklepie znajdziemy zarówno produkty zaprojektowane przez znanych designerów w profesjonalnych pracowniach, jak i takie, które powstały w garażach pozytywnie zakręconych rodziców z sąsiedztwa. Sporo tu zabawek o prostych formach, czy ręcznie wyplatanych rattanowych łóżek, ale nie brakuje także odniesień do przyszłości, np. interaktywnych zabawek. Nawet krótki spacer po sklepie wystarczy, by bez reszty zakochać się w tym miejscu. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom i wizji pracowni Studio.O. wizyta tu jest prawdziwą przyjemnością.

Zdjęcia: PION Studio

Więcej inspiracji na: http://studioorganic.pl/

www.facebook.com/studio.o.organicdesign

www.instagram.com/studio_organic/

przeczytaj rowniez
  • Mała Japonia w sercu Warszawy
    Mała Japonia w sercu Warszawy

    Apartament o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych sprzyja twórczemu myśleniu i życiu w duchu slow life. Charakter wnętrza tworzą nawiązania do japońskiej estetyki, które przenikają się z najlepszym europejskim designem. więcej

  • Rola wizualizacji w procesie projektowym
    Rola wizualizacji w procesie projektowym

    Planując budowę domu, koncept wnętrz nowo kupionego apartamentu, czy remont mieszkania, musimy mieć dobry pomysł na finalny wygląd bryły budynku, czy rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne pomieszczeń. W tej sprawie warto zwrócić się do architektów, którzy zaproponują najlepsze rozwiązania i przedstawią nam wizualną koncepcję swojej pracy. Jak ważne są dobre wizualizacje w procesie projektowym i jak w zrozumiały sposób przedstawić je inwestorowi, zapytaliśmy Agę Kobus i Grzegorza Goworka, projektantów ze Studio O. więcej

  • Marka osobista architekta
    Marka osobista architekta

    O skuteczną autopromocję w zawodzie architekta warto zadbać od samego początku działalności pracowni. Wielu młodych architektów obawia się jednak, że  ich biuro projektowe nie przebije się wśród konkurencji z bogatym portfolio. Jak promować usługi pracowni architektonicznej, by przyciągnąć jak największe grono zainteresowanych, zapytaliśmy Agę Kobus i Grzegorza Goworka ze Studio.O. więcej

  • Uroda drewna w projektach Studio.O.
    Uroda drewna w projektach Studio.O.

    Domy i wnętrza zaprojektowane przed idealnie zgrany w pracy i w życiu osobistym duet Agi Kobus i Grzegorza Goworka ze Studio.O. łączy harmonia, proste formy i spokój. Zafascynowani kulturą Wschodu, płynnie przekładają kultywowane tam wartości na architekturę i wykańczanie wnętrz. W swoich realizacjach uzewnętrzniają zamiłowanie do natury, czystości, równowagi, porządku i proponują nam przestrzenie, w których drewno gra jedną z głównych ról. więcej

Data publikacji: 16.02.2020 22:17
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.