archirama.pl

Design wnętrza restauracji w stylu skandynawskim i industrialnym

Jeśli architektura wnętrz restauracji ma być designerska i przykuwać uwagę – powinna być zaprojektowana w stylu skandynawskim albo industrialnym. Dowodem na nieprzemijającą modę oraz możliwość połączenia tych stylów jest restauracja Lucky Penny w Melbourne w Australii

Restauracja Lucky Penny w Meobourne (Australia).

Restauracja Lucky Penny w Meobourne (Australia).

Fot: Biasol: Design Studio

Szczęśliwa knajpa w Melbourne

Pomysł na budowę knajpy przyszedł znienacka - w 2014 właściciel terenu znalazł tu monetę jednocentową (ang. penny). Pomyślał, że musi to być początek czegoś niezwykłego. Tak powstał pomysł stworzenia restauracji o nieprzypadkowej nazwie Lucky Penny.

Lucky Penny znajduje się na ulicy Chapel Street w Melbourne (Australia). Są to wnętrza autorstwa pracowni architektonicznej Biasol: Design Studio. Kawiarnia zlokalizowana jest pośród licznych sklepów z modną odzieżą. Dzięki designowi i architekturze wnętrz zaprojektowanej ze smakiem knajpa bardzo szybko przyjęła się w modowej okolicy.

Architekci postanowili zaprojektować skromne wnętrze, które jednocześnie będzie w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez okolicę. Zachowanie oryginalnej cegły ścian i połączenie jej z białą farbą, naturalnym drewnem i ciemnymi dodatkami w postaci krzeseł i lamp zaowocowało designem wnętrza, w którym łączy się styl skandynawski z industrialnym. Powierzchnia użytkowa restauracji to zaledwie to 115 mkw.

Podłogę, blaty stołów i siedziska hokerów pokryto jasnym drewnem. Deski, z których powstał sufit pomalowano na biało. Białe są również ceglane ściany i kominek - nawet jego wnętrze wraz z opałem pomalowano farbą. Lada barowa wykonana została z użyciem nieco ciemniejszego i bardziej rustykalnego drewna. W przestrzeni pojawiają się także elementy szarości i zieleń, która ożywia architekturę wnętrz. Uwagę przykuwają zawieszone na ścianie karty z menu restauracji i prasą codzienną. Elementy, na których są zaczepione przypominają wieszaki na odzież wierzchnią. Jasne wnętrze podkreślone jest czarnymi oprawami stolarki drzwiowej i okiennej.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: Biasol: Design Studio
Data publikacji: 20.01.2015 16:22

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.