Wnętrza
WNĘTRZA

DługaShowroom. Design na Starówce

  • Komentarze

DługaShowroom w Warszawie. Architektura wnetrz

DługaShowroom, wnętrze

Fot: materiały prasowe OKK! Design

Sklep z wyposażeniem wnętrz, warsztat i pracownia rozwoju osobistego dzielą wspólne pomieszczenia. Oficjalne otwarcie DługaShowroom w Warszawie

Warszawska Starówka nie jest miejscem szczególnie często odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Postrzegana jest raczej jako atrakcja dla turystów, oglądających odbudowane i postarzałe kamienice. Przy staromiejskich uliczkach nie brakuje lodziarni i sklepików z pamiątkami „ogólnopolskimi” - jest bursztyn, lalkiw krakowskich strojach, kubeczki z serduszkiem i napisem „Polska”, magnesy. Mniej więcej to samo, co w witrynach innych miast do których docierają  tanie loty.

Ale sytuacja powoli zaczyna się zmieniać. Niedalekie Powiśle kilka lat wcześniej zaczęło się powoli wypełniać nowymi knajpkami i sklepami, na półkach można znaleźć rzeczy projektowane w bardziej współczesnym stylu, coraz więcej też kawiarni. Być może zmieni się i warszawskie Stare Miasto. Założyciele DługaShowroom przekonują, że ich salon jest jednym z takich nowych miejsc, ożywiających nieco zapomnianą dzielnicę. Oficjalne otwarcie salonu usytuowanego przy ulicy Długiej przypadło na maj, choć wnętrze urządzono już wczesną wiosną. Pomysł właścicieli polega na połączeniu różnych dziedzin. Miejsce ma funkcjonować jako sklep z atrakcyjnymi przedmiotami od polskich projektantów – raczej tych rozpoznawalnych i sprawdzonych, jak MEESH, TAR, KASPA, Oskar Zięta, Malafor – ale też dawać okazję do spotkań ze specjalistami.

Zgodnie z tym założeniem, klient nie tylko może kupić drobiazg do domu, ale też usługi projektanta i wykonawcy. W salonie mógłby skontaktować się z malarzem murali, stolarzem artystycznym czy tapicerem, sprawdzonymi rzemieślnikami którzy poradzą sobie z każdym zadaniem. To pomysł, który w wielu miejscach się sprawdził. Jak będzie na długiej? Może przy okazji warto przejść się na Długą i sprawdzić.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe OKK! Design
Data publikacji: 23.05.2016 16:25
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.