archirama.pl

DługaShowroom. Design na Starówce

Sklep z wyposażeniem wnętrz, warsztat i pracownia rozwoju osobistego dzielą wspólne pomieszczenia. Oficjalne otwarcie DługaShowroom w Warszawie

DługaShowroom w Warszawie. Architektura wnetrz

DługaShowroom, wnętrze

Fot: materiały prasowe OKK! Design

Warszawska Starówka nie jest miejscem szczególnie często odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Postrzegana jest raczej jako atrakcja dla turystów, oglądających odbudowane i postarzałe kamienice. Przy staromiejskich uliczkach nie brakuje lodziarni i sklepików z pamiątkami „ogólnopolskimi” - jest bursztyn, lalkiw krakowskich strojach, kubeczki z serduszkiem i napisem „Polska”, magnesy. Mniej więcej to samo, co w witrynach innych miast do których docierają  tanie loty.

Ale sytuacja powoli zaczyna się zmieniać. Niedalekie Powiśle kilka lat wcześniej zaczęło się powoli wypełniać nowymi knajpkami i sklepami, na półkach można znaleźć rzeczy projektowane w bardziej współczesnym stylu, coraz więcej też kawiarni. Być może zmieni się i warszawskie Stare Miasto. Założyciele DługaShowroom przekonują, że ich salon jest jednym z takich nowych miejsc, ożywiających nieco zapomnianą dzielnicę. Oficjalne otwarcie salonu usytuowanego przy ulicy Długiej przypadło na maj, choć wnętrze urządzono już wczesną wiosną. Pomysł właścicieli polega na połączeniu różnych dziedzin. Miejsce ma funkcjonować jako sklep z atrakcyjnymi przedmiotami od polskich projektantów – raczej tych rozpoznawalnych i sprawdzonych, jak MEESH, TAR, KASPA, Oskar Zięta, Malafor – ale też dawać okazję do spotkań ze specjalistami.

Zgodnie z tym założeniem, klient nie tylko może kupić drobiazg do domu, ale też usługi projektanta i wykonawcy. W salonie mógłby skontaktować się z malarzem murali, stolarzem artystycznym czy tapicerem, sprawdzonymi rzemieślnikami którzy poradzą sobie z każdym zadaniem. To pomysł, który w wielu miejscach się sprawdził. Jak będzie na długiej? Może przy okazji warto przejść się na Długą i sprawdzić.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe OKK! Design
Data publikacji: 23.05.2016 16:25

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.