archirama.pl

Dobre wnętrza. Wnętrze dla klienta z designem logo

Pracownia Dark Chocolate otrzymała od swojego klienta zlecenie połączenia designu logo firmy z koncepcją wnętrz przeznaczonych dla klientów. Zobacz styl pozbawiony zbędnych dekoracji, nowoczesny i funkcjonalny. Poszukaj inspiracji dla własnych aranżacji.

Małe wnętrze. Tax Care z designem

Prostota, funkcjonalność styli design. Pracownia Dark Chocolate wszystko to zmieściła w małej formie Tax Care

Fot: Jan Nyka/ Dark Chocolate

W koncepcji komercyjnego wnętrza postawiano na prosty przekaz: funkcjonalność, nowoczesność, ogólnodostępność, wysoka jakość. Bez dziwnych form, krzywizn, złamanych płaszczyzn. Proste zasady – jasny przekaz. Logo narzuciło również kolorystykę. Mocny granat nie przytłoczył jednak wnętrza. Jego dominacja złamana została bielą mebli, oraz ciepłym beżem podłóg. To nadało przytulny charakter wnętrzom, które mimo to pozostały wyraziste. Ciemne ściany, więc jasne mele, sufit i podłoga. - Nieprzypadkowo design nowej placówki wyszedł od znaku graficznego klienta.

Nie mieliśmy oporów by z niego skorzystać, a to dlatego, że został on dobrze zaprojektowany – twierdzi Marek Ałaszewski, projektant. Logo podyktowało również kształt, który przełożyliśmy – zmieniając skalę – na pozostałe elementy wnętrza. Tak powstał pomysł na kubik - stanowisko obsługi klienta stanowiące najbardziej charakterystyczny element wystroju wnętrz Tax Care i będące bezpośrednim nawiązaniem do sygnetu logo. Twardą, granatową błyszczącą skorupę zewnętrzną, wykonaną ze specjalistycznych form, zestawiliśmy z jasnym, miękkim, pluszowym beżem wnętrza na zasadzie ciemnej karoserii samochodu z jasną, świetlistą tapicerką.

>>Wnętrza: Co można zrobić z call center?

Forma kubiku pozwala na zachowanie intymnego klimatu podczas spotkania i lokalizowanie go niezależnie od instalacji technicznych budynku. Boks wyposażony jest w samodzielne stanowisko obsługi. Nad stołem zwieszona jest dekoracyjna lampa. Mimo, że tłem dla ciemnej linii boksu jest granatowa ściana, podświetlenie krawędziowe w niebieskim kolorze wydobyło go. Poszczególne strefy w placówce zostały wyznaczone poprzez odpowiednią lokalizację ścian działowych i ich rodzaj. Dodatkowymi elementami wyznaczającymi ciągi komunikacyjne i pomieszczenia do obsługi klienta, są obniżone sufity, rodzaj wykładziny i odpowiednie oświetlenie.

>>Biuro inspiruje! Dizajn w polskich biurach

Poczekalnia dla klientów zlokalizowana jest w pobliżu wejścia do placówki i recepcji. Składa się z dwóch dwuosobowych kanap i stolika. Obok miejsc do siedzenia znajduje się zabudowa meblowa z automatem do kawy. Komunikacja klienta w przestrzeni open space jest bardzo czytelna i uporządkowana. Dodatkowe elementy wspomagające komunikację klienta to system informacji oparty na monitorach LCD. Oddziały firmy mieszczą się w dużych miastach, w lokalizacjach typu „premium” oraz w ruchliwych punktach poszczególnych dzielnic aglomeracji.

Autor: Dark Chocolate Design&Architecture, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Jan Nyka/ Dark Chocolate
Data publikacji: 21.06.2012 11:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.