Wnętrza
WNĘTRZA
Architektura w Nowym Jorku

„Dom w niebie”. Niepowtarzalna architektura mieszkania w Nowym Jorku!

  • Komentarze

Podobają wam się takie kwiaty na ścianach?

Podobają wam się takie kwiaty na ścianach?

Fot: Dzięki uprzejmości biura David Hotson Architect / www.hotson.net
  • Nietypowy apartament znajduje się na dotychczas niezamieszkanym poddaszu wieżowca
  • Mieszkanie znajduje się w sercu Dolnego Manhattanu
  • Wnętrza są jasne i dobrze doświetlone
  • Na dolny poziom mieszkania wcale nie musimy schodzić schodami, możemy zjechać na zjeżdżalni
  • Błyszcząca zjeżdżalnia to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w mieszkaniu
  • Podoba wam się taka zjeżdżalnia w mieszkaniu?
  • Odbijająca światło zjeżdżalnia może dostarczyć domownikom sporo zabawy
  • A czy ktoś z was spotkał w Polsce mieszkanie ze zjeżdżalnią?
  • We wnętrzu spotkamy także nietypowe obrazki na ścianach
  • Kontrastowe malunki na ścianach dobrze współgrają z białymi ścianami
  • Dzięki metalicznemu materiałowi zjeżdżalni odbijają się w nim kolorowe rysunki ze ścian
  • Wykończone w białym kolorze stalowe belki konstrukcyjne dodają wnętrzu industrialnego charakteru
  • We wnętrzu nie brakuje drobiazgów, które nadają wykończenie w każdym kącie mieszkania
  • Wysokość mieszkania została wykorzystana w każdym calu
  • Podobają wam się takie kwiaty na ścianach?
  • W nawiązaniu do ściennych wzorów powstały obicia na meble, które znajdują się na tym poziomie
  • Widok z okien apartamentu skierowany jest na charakterystyczne miejsca Manhattanu
  • Takie mieszkanie zachęca do aktywności fizycznej
  • Kącik z kawiatowymi materiałami stanowi miejsce odpoczynku i relaksu
  • Apartament w całości został wykończony w białym kolorze, który nadaje mu czystości i rozjaśnia wnętrze
  • Idealnie doświetlony i wykończony w każdym detalu salon. Dodatkowo widok za oknem zapiera dech
  • Wpadające do mieszkania naturalne światło odbija sie w błyszczących podłogach i rozświetla wnętrze
  • Jeżeli znudzi nam się wspinaczka i jazda zjeżdżalnią zawsze możemy przejść się po schodach
  • Widoczna konstrukcja została odrestaurowana i nadaje industrialnego charakteru wnętrza
  • W apartamencie jest wiele kontrastowych akcentów

Amerykańska architektura to wiele nietypowych pomysłów i rozwiązań. Jednym z nich jest Skyhouse na nowojorskim Manhatanie. Zobaczcie mieszkanie, w którym na pewno nie będziecie się nudzić!

Skyhouse , czyli dosłownie „dom w niebie”. Prawdopodobnie to nie jego architektura stała się inspiracją do nazwy tylko nietypowe miejsce, w którym mieszanie zostało zlokalizowane. Jednak z drugiej strony niebiańska otoczka tego mieszkania mogła wziąć się również z nietypowego i jasnego wnętrza mieszkania.

Architektura wnętrza – zjeżdżalnia zamiast schodów

Współczesna architektura zaskakuje nas każdego dnia. W tym projekcie dodatkową rolę odgrywa nietypowe miejsce usytuowania mieszkania. Nowoczesny penthouse powstał na szczycie jednego z najwcześniej wybudowanych i zachowanych wieżowców w Nowym Jorku. Z jego okien widać niepowtarzalną panoramę Dolnego Manhattanu. Warto dodać, że to poddasze budynku nigdy nie było zamieszkiwane. Projekt obejmował stworzenie tu przyjemnej architektury pomieszczeń mieszkalnych. Architekci postanowili docenić widok z okna i zaprojektowali pomieszczenia w ten sposób aby z każdego miejsca można było podziwiać panoramę miasta.

>> Zobacz TOP 10 najlepszych wnętrz archiramy!

Architektura wnętrza jest przeznaczona dla osób aktywnych. Mimo zaprojektowana typowych schodów istnieją inne drogi poruszania się między poziomami w odrestaurowanym apartamencie. W górę możemy na przykład wspiąć się po ściance, która znajduje się na jednym ze słupów konstrukcyjnych. Z kolei w na dolne partie mieszkania dostaniemy się najszybciej srebrną zjeżdżalnią „rurą”. Całe mieszkanie zostało pomalowane i wykończone w bieli. Jasne są także meble. Przytulny nastrój w mieszkaniu zapewniają także liczne okna. Wpadające przez nie promienie słoneczne odbijają się od jasnych ścian i jeszcze lepiej oświetlają wnętrze.

Architektura mieszkania w najstarszym wieżowcu Ameryki

Budynek , na którego szczycie znajduje się wyremontowany penthous został zaprojektowany przez RH Robertsona. Budowa zakończyła się w 1895 roku, a obiekt stał się siedzibą American Tract Society. Architektura budynku ma symboliczne znaczenie, gdyż jest to jeden z pierwszych, w pełni zachowany i wykonany na stalowej konstrukcji wieżowiec w Nowym Jorku. Budynek posiadał dwie pełne kondygnacje piwnic, 22 kondygnacje użytkowe. Dodatkowo na jego szczycie znajdują się cztery penthousy. Na zewnątrz, w rogach , na szczycie budynku, znajdują się wysokie na 15 metrów kariatydy.

Niebiańska architektura wnętrza

Architekci z pracowni David Hotson Architect postanowili zachować oryginalną konstrukcję poddasza. W ich aranżacji wnętrza widoczne są dawne, nitowane stalowe belki, połączenia stalowe, stosowane podczas budowy wieżowca. Można wręcz powiedzieć, że poprzez zaaranżowanie wnętrza zostały one wyeksponowane.

przeczytaj rowniez
  • Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu
    Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu

    Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej

  • Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101
    Na granicy możliwości – wieżowiec Taipei 101

    Wieżowiec Taipei 101 w mieście Tajpej, stolicy Tajwanu. Mający 508 metrów gigant jest dzisiaj najwyższym budynkiem na świecie. Jego projektantom przyszło się zmierzyć z problemami trudnych warunków posadowienia (jakość gruntu określono jako niezadowalającą), silnych wiatrów  (tajfuny występują tu kilka razy w roku) i trzęsień ziemi (działka jest położona około 200 metrów od linii uskoku tektonicznego). Budynek należało wyposażyć w specjalny system tłumienia drgań i kołysania, by zapewnić możliwie jak największy komfort dziesięciu tysiącom jego użytkowników. Jednocześnie do poruszania się między  wszystkimi 101 kondygnacjami przeznaczono 61 wind, z czego dwie, zapewniające dojazd na najwyżej położone piętra osiągają rekordowe szybkości, potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinessa. więcej

  • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002
    ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2002

    Czwarta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Finał odbył się w siedzibie SARP-u w Warszawie, 10 stycznia więcej

  • PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno
    PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno

    Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Dzięki uprzejmości biura David Hotson Architect / www.hotson.net
Data publikacji: 29.03.2013 08:11
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.