Wnętrza
WNĘTRZA
Dom z garażem

DOM Z GARAŻEM, CZY DOM W GARAŻU? TO DOM AUTORODZINY

 • Komentarze

Dom autorodzinny 11

Dom autorodzinny. Dom w garażu? A może garaż w domu?

Fot: Karolina Wlazło-Malinowska
 • Dom autorodzinny 2
 • Dom autorodzinny 3
 • Dom autorodzinny 4
 • Dom autorodzinny 5
 • Dom autorodzinny 6
 • Dom autorodzinny 7
 • Dom autorodzinny 8
 • Dom autorodzinny 9
 • Dom autorodzinny 10
 • Dom autorodzinny 11
 • Dom autorodzinny 12
 • Dom autorodzinny 13

Dom dla autorodziny to dom z garażem, czy dom w garażu? To projekt domu, w którym garaż stanowi reprezentacyjną część. Zobacz nowoczesny dom z garażem zintegrowanym z głównym budynkiem.

Jedyny dojazd do projektowanej działki odbywa się od strony południowej, tworząc kolizję pomiędzy przyszłym ogrodem a placem wjazdowym. Stąd pomysł aby ogród wraz z domem wynieść na poziom +1 a plac wjazdowy pozostawić na poziomie 0. Aby mieszkańcy wygodnie dostawali się do domu z garażem droga dojazdowa wznosi się na poziom ogrodu.

Jednak by wznosząca się droga nie powodowała rozcięcia ogrodu i naruszenia jego intymności, została przykryta dachem zielonym i ograniczona ścianami. W efekcie powstał tunel, który wyłania się w ogrodzie i staje się domem. Właściciel domu jest kolekcjonerem sztuki stąd pomysł aby połączyć funkcję wejścia i wjazdu z galerią obrazów, które znajdują się w całym budynku. Dzięki temu przestrzeń domu rozszerzyła się o strefę wjazdową a samochód stał się integralnym elementem wnętrza budynku.

Nowy typ domu jednorodzinnego. Dom autorodzinny

Współczesne domy lokalizowane są pod miastem dlatego zazwyczaj dojeżdżamy do nich autem. W efekcie najczęściej dostajemy się do wnętrza przez garaż a główne wejście do budynku jest rzadko używane. W domu autorodzinnym garaż przynależący dotychczas do części brudnej staje się reprezentacyjną strefą wejściowo - wjazdową.

W rezultacie powstał nowy typ domu jednorodzinnego, w którym strefa wejścia i wjazdu jest jedną przestrzenią należącą do czystej części budynku a moment wjeżdżania staje się przyjemnym doświadczeniem. Dzięki temu rozwiązaniu oraz coraz doskonalszej technologii samochód staje się ważnym elementem wyposażenia podnoszącym komfort życia, będąc jednocześnie atrakcyjną częścią wystroju wnętrza.

>>Zobacz jak urządzić biuro w stylu garażu

Projekt: KWK Promes

przeczytaj rowniez
Autor: Karolina Wlazło-Malinowska, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Karolina Wlazło-Malinowska
Data publikacji: 12.09.2012 12:40
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.