archirama.pl

DOM Z GARAŻEM, CZY DOM W GARAŻU? TO DOM AUTORODZINY

Dom dla autorodziny to dom z garażem, czy dom w garażu? To projekt domu, w którym garaż stanowi reprezentacyjną część. Zobacz nowoczesny dom z garażem zintegrowanym z głównym budynkiem.

Dom autorodzinny 11

Dom autorodzinny. Dom w garażu? A może garaż w domu?

Fot: Karolina Wlazło-Malinowska

Jedyny dojazd do projektowanej działki odbywa się od strony południowej, tworząc kolizję pomiędzy przyszłym ogrodem a placem wjazdowym. Stąd pomysł aby ogród wraz z domem wynieść na poziom +1 a plac wjazdowy pozostawić na poziomie 0. Aby mieszkańcy wygodnie dostawali się do domu z garażem droga dojazdowa wznosi się na poziom ogrodu.

Jednak by wznosząca się droga nie powodowała rozcięcia ogrodu i naruszenia jego intymności, została przykryta dachem zielonym i ograniczona ścianami. W efekcie powstał tunel, który wyłania się w ogrodzie i staje się domem. Właściciel domu jest kolekcjonerem sztuki stąd pomysł aby połączyć funkcję wejścia i wjazdu z galerią obrazów, które znajdują się w całym budynku. Dzięki temu przestrzeń domu rozszerzyła się o strefę wjazdową a samochód stał się integralnym elementem wnętrza budynku.

Nowy typ domu jednorodzinnego. Dom autorodzinny

Współczesne domy lokalizowane są pod miastem dlatego zazwyczaj dojeżdżamy do nich autem. W efekcie najczęściej dostajemy się do wnętrza przez garaż a główne wejście do budynku jest rzadko używane. W domu autorodzinnym garaż przynależący dotychczas do części brudnej staje się reprezentacyjną strefą wejściowo - wjazdową.

W rezultacie powstał nowy typ domu jednorodzinnego, w którym strefa wejścia i wjazdu jest jedną przestrzenią należącą do czystej części budynku a moment wjeżdżania staje się przyjemnym doświadczeniem. Dzięki temu rozwiązaniu oraz coraz doskonalszej technologii samochód staje się ważnym elementem wyposażenia podnoszącym komfort życia, będąc jednocześnie atrakcyjną częścią wystroju wnętrza.

>>Zobacz jak urządzić biuro w stylu garażu

Projekt: KWK Promes

Autor: Karolina Wlazło-Malinowska, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Karolina Wlazło-Malinowska
Data publikacji: 12.09.2012 12:40

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.