archirama.pl

Domek w górach. Szwajcarskie wnętrza domku w Alpach

Domek w tradycyjnym stylu szwajcarskim. Projekt domku w górach został opracowany przez szwajcarską firmę architektoniczną Hurst Song Architekten.  

Szwajcarski domek w Alpach

Szwajcarski domek w Alpach

Fot: Hurst Song Architekten

Letnie wakacje się kończą, a więc zaczynamy powoli myśleć o wypoczynku w sezonie zimowym. Idealnym miejscem do wyjazdu są Alpy Szwajcarskie z niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Domek Holzkristal w Alpach Szwajcarskich został umiejscowiony na jednym ze stromych zboczy w tutejszym rejonie.

Prostota wykonania zgodna z lokalną tradycją

>> Zobacz wnętrze domu modułowego 

Jego elewacja została wykonana z czarnego drewna a dach z miedzi, która po pewnym czasie zlać się ma kolorystycznie z elewacją. Czarny kolor to odniesienie do lokalnej tradycji, gdzie elewacje wykonywane są właśnie w ciemnych barwach. Żelbetowa rama jest zastosowana z przodu budynku i okala drzwi wejściowe. To jedyne zastosowanie materiałów innych niż drewno przy wykonywaniu elewacji domku.

Szwajcarski styl wnętrza

Jeśli chodzi o wnętrze domku to beton i drewno są stosowane zamiennie. Ciemniejsze materiały są wykorzystane na niższych kondygnacjach, jaśniejsze na wyższych. Architekci tłumaczą, że domek ten jest kontynuacją tradycyjnego lokalnego budownictwa z drewna i kamienia. W więkoszości pomieszczeń dominują duże okna, pozwalające cieszyć się niepowtarzalnymi widokami. Daje to również wiele naturalnego światła i energii. 

Niewątpliwie Holzkristal to idealne rozwiązanie dla miłośników gór. 

Zdjęcia: Hurst Song Architekten
Data publikacji: 12.09.2012 11:37

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.