archirama.pl

Drewniana konstrukcja boxa, odmienia zwykły sklep w designerski concept store! TOP 10 ZDJĘĆ

Po sukcesie designerskiej architektury wnętrz sklepu Les Bébés Cupcakery w Taipei w Tajwanie, którą zaprojektowała pracownia architektoniczna J.C. Architecture, czas na kolejny cukierniczy concept store. Tym razem projekt o nazwie Les Bébés Café&Bar będzie bazował na koncepcji drewnianej konstrukcji z boxów

Restauracja Les Bébés Café&Bar w krajobrazie miasta Taipei w Tajwanie

Restauracja Les Bébés Café&Bar w krajobrazie miasta Taipei w Tajwanie

Drewniana konstrukcja z modularnych boxów –  „podróż” od elewacji aż do wnętrz

Kawiarnia Les Bébés Café&Bar znajduje się, tak jak wcześniej zaprojektowana bryła sklepu Les Bébés Cupcakery, w mieście Taipei w południowym Tajwanie. Pierwszy concept store stworzony dla tej firmy cukierniczej Les Bébés zyskał sławę dzięki zaskakującej formie elewacji i architektury wnętrz. Klienci byli zaskoczeni transformacją zwykłej cukierni w designerską i klimatyczną przestrzeń. Oba wnętrza pochodzą z pracowni architektonicznej J.C. Architecture z siedzibą w Taipei.

Nie tylko ciasteczka, babeczki i inne smakołyki napędzają apetyt na wejście do Les Bébés Café&Bar. Również architektura wnętrz zachęca, aby sprawdzić to co za drewniana konstrukcja rozciąga się od elewacji aż po wnętrza.

Architekci nazwali swoją koncepcję „folding” czyli „składanie”. Projektanci użyli modułu z drewnianej konstrukcji - maksymalnie uproszonego boxa. Poszczególne krawędzie boxów ustawiano pod kątami: 0, 30, 47 oraz 90 stopni i złożono w jednolitą strukturę, którą oblożono elewację, ścianę oraz sufit. Siatka z różnorodnych boxów wykreowała interesującą, jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. Konstrukcję dostrzec można już przed wejściem do obiektu – na części elewacji. Struktura prowadzi do środka boczną ścianą kontynuując „podróż” po suficie.

Architektura wnętrz kawiarenki utrzymana jest w tonacji jasnego drewna, szarości, beżów brązów i słonecznej żółci. Nie bez kozery wybrano taki zestaw barw - te same kolory pojawiają się bowiem na apetycznych wypiekach Les Bébés! Wysokie stołki – hokery ustawione przy barze przybierają postać podobną do boxów zawieszonych na ścianie, tworząc spójną całość.

Interesującym elementem jest żółty uchwyt w kształcie „łezki” zamocowany w drzwiach wejściowych. Drzwi te ustawione są pod kątem do elewacji budynku. Ta sama klamka pojawia się w poprzednim projekcie Les Bébés Cupcakery. Być może jest to nowy znak rozpoznawczy marki?

Firma Les Bébés kojarzy się teraz nie tylko ze smacznymi słodkościami, ale również ze stylem i designem. Ich punkty gastronomiczne zyskały nowych klientów i pozytywnie zaskoczyły stałych bywalców. Najnowszy concept store znalazł się na stronie poświęconej wyłącznie designerskim restauracjom i barom - restaurantandbardesign.com

Milena Glinojecka

Data publikacji: 29.08.2014 12:38

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.