Wnętrza
WNĘTRZA
Ogród na ścianie. Czy to możliwe?

Florama- miniogród w architekturze wnętrza.

 • Komentarze

Florama- miniogród w architekturze wnętrza.
Fot: materiały prasowe
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo1.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo10.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo11.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo12.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo13.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo2.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo3.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo4.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo5.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo6.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo7.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo8.jpg
 • Nowy folder/architekturawnetrz-florama-ogrod-rosliny-we-wnetrzu-florabo9.jpg

Florama to projekt Haliny Kamińskiej z pracowni Florabo. Powstał z myślą o przywróceniu zieleni w architekturze wnętrz nowoczesnych biur i mieszkań. Zobaczcie jak stworzyć mini ogród we wnętrzu salony czy kuchni.

Ekodesign w architekturze wnętrz staje się coraz popularniejszy. Człowiek chce na nowo zintegrować się ze środowiskiem naturalnym. Założenia ekodesignu zostały wykorzystanie w projekcie Florama autorstwa Haliny Kamińskiej i Edyty Makaruk, założycielek pracowni Florabo. Celem projektu było przywrócenie zieleni do szarej architektury wnętrz i codzienności, w której żyje człowiek. Ludzie większość swojego czasu spędzają w pomieszczeniach. Miniogród Florama jest sposobem na dostarczenie nam czystego powietrza bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Pierwszy raz projekt pracowni Florabo został zaprezentowany na targach Arena Design w Poznaniu w marcu 2012 roku.

Architektura wnętrz: jak działa Florama

Florama to prosta opływowa rama wykonana z tworzywa formowanego termicznie. Część materiałów pochodzi z recyklingu. Obecność roślin w architekturze wnętrz jest bardzo ważna, ale nie zawsze jest czas żeby się nimi regularnie zajmować. Dlatego samowystarczalna zielona ściana zaopatrzona jest w zamknięty system obiegu wody, który informuje kiedy trzeba podlać rośliny. Rama nie wymaga integracji z architekturą wnętrza, polegającej na podłączeniu wody i kanalizacji. Rośliny podlewa się konewką wtedy, gdy dioda umieszczona na ściance zapali się na czerwono. W ramie można umieścić 12 doniczek z roślinami. Zależnie od architektury wnętrza, w której umiejscowiony jest mini ogród można zmieniać rośliny np. w kuchni posadzić zioła i przyprawy, natomiast w salonie pachnące kwiaty.

Florama w architketurze wnetrza

Obecnie w sprzedaży dostępny jest model ramy w kolorze białym i czarnym. Istnieje jednak możliwość wykonania mini ogrodu na zamówienie. Jeśli do architektury wnętrza nie pasuje rama wykonana z formowanego tworzywa, projektantki oferują również możliwość wykonania jej z innych materiałów takich jak corian, żywica czy drewno.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.