archirama.pl

Galeria Kuratorium - wnętrze przepełnione sztuką i designem. Zobacz jedyne takie miejsce w Warszawie

Galeria malarstwa prezentująca pokolenie młodych rodzimych artystów, polski design, meble polskich projektantów i ikony polskiego wzornictwa – to wszystko możemy zobaczyć w warszawskiej Galerii Kuratorium – miejscu przepełnionym polską sztuką i designem.

Galeria Kuratorium - wnętrze przepełnione sztuką i designem. Zobacz jedyne takie miejsce w Warszawie
Fot: materiały prasowe

Miejsce, którego każdy metr kwadratowy przepełniają prace artystów specjalizujących się w różnych dziedzinach sztuki, zlokalizowano w jednej z przedwojennych warszawskich kamienic.  Galeria Kuratorium powstała z inicjatywy Fundacji Promocji Kultury-44ART, a prowadzona jest przez rodzeństwo Agnieszkę i Piotra Kalitowicz. Galeria Kuratorium to jedyne takie miejsce na warszawskiej mapie designu, gdzie każda przestrzeń wypełniona jest sztuką. 

Galeria Kuratorium – sztuka i design bez granic

Głównym założeniem projektu Galerii Kuratorium było stworzenie miejsca, którego przestrzeń służyłaby prezentacji dorobku młodych, rodzimych artystów. W ten sposób powstało wnętrze łączące na jednej przestrzeni sztukę z designem. Poza wszystkimi wielkimi formami, Kuratorium oferuje także kolekcję tzw. małego design, czyli przedmiotów powszechnego użytku. Oryginalna porcelana, lampy, neony i węglowe żarówki, ale także autorskie kubki i koszulki – to wszystko czeka na miłośników designu w Kuratorium.

Galeria Kuratorium to nie tylko przestrzeń wystawowa. Jest to także miejsce kreatywne, oferujące miłośnikom sztuki i desigu bogaty wachlarz możliwości. W niecodziennych okolicznościach możemy być uczestnikami pokazu mody czy słuchaczami koncertu rockowego.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Ewelina Szymańska, materiały prasowe
Data publikacji: 27.01.2014 16:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.