Wnętrza
WNĘTRZA
Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne. Grzejniki dla miłośników sztuki nowoczesnej

 • Komentarze

Zrobienie grzejnika w formie wycinanki jest kosztowne, ale za to wygląda nowocześnie

Zrobienie grzejnika w formie wycinanki jest kosztowne, ale za to wygląda nowocześnie

Fot: www.artykulygrzewcze.com
 • Dekoracyjne grzjniki to także funkcjonalny mebel
 • Grzejnik dekoracyjny doskonale się maskuje w nowoczesnym wnętrzu. Wygląda jak mebel
 • Funkcjonalne grzejniki pozwalają zaoszczędzić miejsce. Moga pełnić kilka funkcji
 • Nowoczesne grzejniki mogą miec dowolny kształt i rozmiar
 • Dekoracyjne grzejniki mogą także ozywiśc młodzieżowy pokój
 • Zrobienie grzejnika w formie wycinanki jest kosztowne, ale za to wygląda nowocześnie
 • Dekoracyjne grzejniki we wnętrzy wyglądają często jak obrazy sztuki nowoczesnej
 • Grzejnik jak obraz. dowolnym zestawieniu barw, ożywi wnętrze mieszkania
 • Kształty nowoczesnych grzejników sa obecnie praktycznie zawsze dowolne
 • Grzejnik w kolorze srebra lub złota to już nie problem

Kształt grzejnika, jego powierzchnia i materiał z jakiego został wykonany, często decydują o jego wydajności oraz energooszczędności. Obecna gama grzejników dekoracyjnych pokazuje, że wiele z nich to prawdziwy design. Niektóre nawet nie przypominają o funkcji jaka mają pełnić.

Nowoczesna technologia grzewcza pozwala projektantom na realizowanie coraz bardziej wymagających form i kształtów grzejników. Od paru lat popularne kaloryfery stały się sztuką, która w niektórych wypadkach staje się wręcz spójnym elementem wnętrza.

Designerskie grzejniki

Nowoczesne wnętrze powinno dbać o szczegóły. Dlatego inwestorzy staja się również bardziej wymagający w stosunku do takiego detalu, jakim są grzejniki. Regionalna wycinanka, czy ludzka sylwetka to tylko - w ofertach firm znajdziemy praktycznie każdy kształt, dzięki któremu grzejnik doskonale wkomponuje się we wnętrze.

Firma Artex stworzyła dekoracyjny grzejnik który został podzielony na trzy kwadratowe elementy. Każdy element jest gładki i delikatnie wygięty i nachodzi na siebie. Niektóre realizacje dla żartu, umieszczają wokół grzejnika ramę obrazu. Rezultat – grzejnik wygląda, jak obraz sztuki współczesnej, o funkcji. Jaka pełni „malowidło” dowiemy się dopiero gdy zbliżymy się do niego i poczujemy ciepło.

Grzejniki funkcjonalne

Nowoczesne grzejniki poza designerskim wyglądem mają także być funkcjonalne. Ich kształty często są determinowane przez miejsce, w którym zostaną umieszczone. Wymodelowane kształty grzejników łazienkowych pozwalają na wygodne rozwieszanie na nich ręczników, które nie będą się zsuwać. Dodatkowo przykryta ręcznikami powierzchnia grzejnika wcale nie powoduje obniżenia wydajności grzejnika.

Coraz mniejszym problemem stał się obecnie kolor wybranych przez nas grzejników. Istnieje bardzo szeroka gama kolorów i faktur, którymi możemy pokryć grzejniki. Co powiecie na przykład na grzejnik o fakturze przypominającej ziemię? Takie rozwiązanie proponuje z kolei firma JAGA. Grzejniki mogą być złote, srebrne, gładkie lub matowe. Dodatkowo wiele firm prowadzi konsultacje z projektantami i architektami, którzy dla swojego klienta próbują stworzyć coś nowego. Można powiedzieć, że grzejniki stały się kolejnym meblem decydującym o aranżacji wnętrza. Dzięki temu firmy produkujące grzejniki stoją przed dużym wyzwaniem i za każdym razem dążą do wyprodukowania grzjnika niepowtarzalnego, co ociepli wnętrze domu dosłownie i w przenośni.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.grzejnikidesign.pl, www.antrax.it, www.artykulygrzewcze.com, www.cinier.com
Data publikacji: 22.11.2012 11:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.