archirama.pl

Grzejniki dekoracyjne. Grzejniki dla miłośników sztuki nowoczesnej

Kształt grzejnika, jego powierzchnia i materiał z jakiego został wykonany, często decydują o jego wydajności oraz energooszczędności. Obecna gama grzejników dekoracyjnych pokazuje, że wiele z nich to prawdziwy design. Niektóre nawet nie przypominają o funkcji jaka mają pełnić.

Zrobienie grzejnika w formie wycinanki jest kosztowne, ale za to wygląda nowocześnie

Zrobienie grzejnika w formie wycinanki jest kosztowne, ale za to wygląda nowocześnie

Fot: www.artykulygrzewcze.com

Nowoczesna technologia grzewcza pozwala projektantom na realizowanie coraz bardziej wymagających form i kształtów grzejników. Od paru lat popularne kaloryfery stały się sztuką, która w niektórych wypadkach staje się wręcz spójnym elementem wnętrza.

Designerskie grzejniki

Nowoczesne wnętrze powinno dbać o szczegóły. Dlatego inwestorzy staja się również bardziej wymagający w stosunku do takiego detalu, jakim są grzejniki. Regionalna wycinanka, czy ludzka sylwetka to tylko - w ofertach firm znajdziemy praktycznie każdy kształt, dzięki któremu grzejnik doskonale wkomponuje się we wnętrze.

Firma Artex stworzyła dekoracyjny grzejnik który został podzielony na trzy kwadratowe elementy. Każdy element jest gładki i delikatnie wygięty i nachodzi na siebie. Niektóre realizacje dla żartu, umieszczają wokół grzejnika ramę obrazu. Rezultat – grzejnik wygląda, jak obraz sztuki współczesnej, o funkcji. Jaka pełni „malowidło” dowiemy się dopiero gdy zbliżymy się do niego i poczujemy ciepło.

Grzejniki funkcjonalne

Nowoczesne grzejniki poza designerskim wyglądem mają także być funkcjonalne. Ich kształty często są determinowane przez miejsce, w którym zostaną umieszczone. Wymodelowane kształty grzejników łazienkowych pozwalają na wygodne rozwieszanie na nich ręczników, które nie będą się zsuwać. Dodatkowo przykryta ręcznikami powierzchnia grzejnika wcale nie powoduje obniżenia wydajności grzejnika.

Coraz mniejszym problemem stał się obecnie kolor wybranych przez nas grzejników. Istnieje bardzo szeroka gama kolorów i faktur, którymi możemy pokryć grzejniki. Co powiecie na przykład na grzejnik o fakturze przypominającej ziemię? Takie rozwiązanie proponuje z kolei firma JAGA. Grzejniki mogą być złote, srebrne, gładkie lub matowe. Dodatkowo wiele firm prowadzi konsultacje z projektantami i architektami, którzy dla swojego klienta próbują stworzyć coś nowego. Można powiedzieć, że grzejniki stały się kolejnym meblem decydującym o aranżacji wnętrza. Dzięki temu firmy produkujące grzejniki stoją przed dużym wyzwaniem i za każdym razem dążą do wyprodukowania grzjnika niepowtarzalnego, co ociepli wnętrze domu dosłownie i w przenośni.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: www.grzejnikidesign.pl, www.antrax.it, www.artykulygrzewcze.com, www.cinier.com
Data publikacji: 22.11.2012 11:16

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.