Wnętrza
WNĘTRZA
Bajkowe wnętrza hotelu

Hotel-niehotel o siedmiu twarzach. Zobacz wyjątkowe wnętrza arthotelu LaLaLa w Sopocie

  • Komentarze

Hotel-niehotel o siedmiu twarzach. Zobacz wyjątkowe wnętrza arthotelu LaLaLa w Sopocie

Arthotel LaLaLa. Siedem artystycznych pokoi, o dziwnej numeracji niemającej nic wspólnego z chronologią, przedstawia siedem różnych bajek, które oddziałują na wyobraźnię gości.

Fot: materiały prasowe

Arthotel LaLaLa w Sopocie to siedem pokoi zaprojektowanych według indywidualnych koncepcji artystów. Każdy apartament jest namiastką innego świata, który rządzi się własnymi prawami. Zobacz wnętrza hotelu z charakterem.

Arthotel LaLaLa z zewnątrz nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zlokalizowany w typowej sopockiej kamienicy, odsunięty od głównych turystycznych szlaków nie musi być tylko jednym z wielu przystanków podróży, ale może być jej celem.

Niechronologiczne bajki

Siedem artystycznych pokoi, o dziwnej numeracji niemającej nic wspólnego z chronologią, przedstawia siedem różnych bajek, które oddziałują na wyobraźnię gości.

Joanna Zastróżna, pomysłodawczyni oryginalnego hotelu LaLaLa, wraz z Pauliną Krajnik i Wojciechem Wojtkuńskim zaproponowała swoim znajomym młodym artystom zaprojektowanie hotelowych pokoi będących ich osobistą narracją. W ten sposób powstało siedem wnętrz. Każde z nich jest odrębną historią dotykającą marzeń i obsesji autorów.

przeczytaj rowniez
Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 7.11.2013 13:49
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.