archirama.pl

Inteligentne biurko? Po warsztatach arena DESIGN meble zaczęły się poruszać i reagować na dotyk

Inteligentny dom, reagujący na życzenia użytkownika to nie tylko urządzenia sterujące światłami w domu, podświetlające bryłę domu i dbające o zachowanie ulubionej przez właściciela temperatury

Biurka Vox ożyły na arena DESIGN 2014

Arena DESIGN 2014. Warsztaty prowadzi Wiesław Bartkowski

Codzienne przedmioty reagujące na ruch, światło czy dotyk już pojawiają się w domach. Elektronika wciąż tanieje, a producenci rywalizują ze sobą, więc wizje domów dbających o mieszkańców są coraz bliższe. Jak niewiele dzieli nas od takiego świata „inteligentnych” mebli i urządzeń pokazywał Wiesław Bartkowski ze School of Form na szóstej edycji arena DESIGN.
Wiesław Bartkowski, informatyk, badający zawodowo relacje między człowiekiem a komputerem, twórca zaawansowanych symulacji, poprowadził w Poznaniu nietypowe warsztaty. Razem ze studentami communication design i domestic design ze School of Form próbował „ożywić” biurka Smart by VOX. W warsztatach wzięli udział uczniowie Gimnazjum i Liceum Da Vinci. Używając platformy programistycznej Arduino budowali interaktywne instalacje.

Platforma Arduino to narzędzie, które może być wykorzystywane do tworzenia całkiem „sprytnych” instalacji. Potrafi reagować na zmiany w otoczeniu (np. pojawienie się ludzi) dzięki czujnikom. Wprawia przedmioty w ruch dzięki silnikom i serwomechanizmom, zapala światła, wydaje dźwięki. Urządzenia wykorzystujące Arudino mogą być połączone z komputerem, albo działać niezależnie.     

Data publikacji: 25.02.2014 15:17

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.