archirama.pl

Jak meblościanką podzielić poddasze. Świetny pomysł na projekt poddasza SPEJS + JANG

Meblościana to nazwa projektu poddasza autorstwa SPEJS, w której kluczowa rolę pełni ogromna meblościanka. To nowoczesne wnętrze jest doskonałym przykładem na oryginalny podział sposób na podział wnętrza.

Jak meblościanką podzielić poddasze.  Świetny pomysł na projekt poddasza SPEJS + JANG

Architekci ze studia SPEJS usunęli więc wszystkie ściany działowe. Elementem, który  podzielił poddasze była ogromna meblościanka o długości 8 metrów.

Fot: materiały prasowe

Meblościana to projekt wnętrza poddasza, w którym najważniejszą rolę odgrywa ogromna meblościanka. Inwestorzy chcieli aby mieszkanie zlokalizowane w jednej z  podkrakowskich miejscowości zyskało nowy podział wnętrza na sypialnię, łazienkę i garderobę.

Architekci ze studia SPEJS usunęli więc wszystkie ściany działowe. Elementem, który  podzielił poddasze była ogromna meblościanka o długości 8 metrów. Dwustronna szafa stała się potężną ścianą dzielącą poddasze na pomieszczenia. SPEJS architekci od wczesnych szkiców koncepcyjnych ściśle współpracowali ze stolarską firmą JANG, która finalnie zrealizowała meblowy pomysł projektantów.

Podział poddasza meblościanką – SPEJS + JANG

Przechodząc przez meblościankę użytkownicy dostają się do garderoby gdzie do dyspozycji mieszkańców są pojemne szafy ubraniowe oraz komody szufladowe. Modularna, frontowa część zabudowy przełamana została kompozycją wnęk, z których kilka wykończono bielonym drewnem. Architekci ze studia SPEJS ciekawie rozwiązali problematyczną podłogę. Ślady po wyburzonych ściankach działowych uzupełnione tradycyjnie wykonanym lastrico utworzyły kompozycję różnogatunkowych fragmentów starych, drewnianych desek. Lakierowana sklejka, drewno sosnowe, stara drewniana podłoga i tradycyjnie wykonane lastrico to materiały, którymi architekci podkreślili naturalny charakter wnętrza.

W 2014 roku pracownia zmieniła nazwę na SPEYS
Więcej informacji: www.speys.com.pl

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.01.2014 17:22

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.