archirama.pl

Jak powinno wyglądać idealne wnętrze szkoły?

Czy szkolne wnętrze ma duże znaczenie? Jak powinna wyglądać szkoła marzeń? Czy wnętrze nowej szkoły twojego dziecka i czy sprzyja chłonięciu wiedzy?

Szkoła w Larvik to także chęć stworzenia wnętrza wpisującego się w kanony nowoczesnego designu

Szkoła w Larvik to także chęć stworzenia wnętrza wpisującego się w kanony nowoczesnego designu

Fot: dzięki uprzejmości Schmidt Hammer Lassen Architects

Szkoła to miejsce w którym dzieci spędzają jeśli nie większość, to bardzo dużą część swojego czasu. To, w jaki sposób wygląda wnętrze szkoły jest ważne nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Dobry projekt szkoły powinien umożliwiać uczniom bezpieczne i przyjemne spędzanie czasu, zawiązywanie nowych przyjaźni i oczywiście uczenie się. Nie ma miejsca na niedopracowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu dzieci.

Następnym, po bezpieczeństwie czynnikiem, który sprawia, że wnętrze szkoły można uznać za przyjazne i nowoczesne jest to, czy panująca w niej atmosfera rzeczywiście sprzyja nauce. Bardzo ważna jest tutaj rola kolorów. Zbyt jaskrawe, mocne barwy mogą rozpraszać dzieci, a brudne, przydymione kolory zniechęcać do przebywania w środku. Zdecydowanie najlepsze są lekkie, delikatne barwy pastelowe, a także delikatna żółć, pomarańcz oraz uspokajające niebieski oraz zielony.

Nowoczesną szkołę charakteryzuje również odpowiednie wyposażenie sal lekcyjnych, w których dzieci mają dostęp do wszystkiego, czego potrzebują podczas codziennej nauki. Źle dobrane ławki i krzesła może nie rzucają się w oczy, ale po paru godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji dają o sobie znać. Zwróćmy uwagę również na to, czy w wyposażeniu klasy znajdują się wszystkie potrzebne pomoce naukowe, a także dodatkowe wyposażenie: tablety, komputery oraz sprzęt do prezentacji multimedialnych.

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Schmidt Hammer Lassen Architects
Data publikacji: 28.08.2012 11:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.