archirama.pl

Jak urządzić 13 metrowe mieszkanie? Małe mieszkanie - duże możliwości

Wrocław buduje mikro kawalerki. My przypominamy projekt Szymona Hańczara. Zobacz, jak można urządzić wnętrze 13 metrowego mieszkania. Małe mieszkanie - duże możliwości

Kawalerka 13m2

Kawalerka o powierzchni 13m2 projektu Szymona Hańczara.

Fot: hanczar.com

Okazuje się, że nawet mikroskopijna powierzchnia 13 metrów kwadratowych, jeśli jest dobrze zaprojektowana, może całkiem wygodnie służyć swojemu właścicielowi. Projekt aranżacji mikro kawalerki udowadnia, że rozmiar naprawdę nie ma znaczenia, a małe potrafi być piękne i funkcjonalne.

Mieszkanie zaprojektowane przez Szymona Hańczara ma 13 metrów kw., a stanowi całkiem przyjemną i przede wszystkim przestronną przestrzeń życiową. W przypadku tak małej powierzchni projekt ma ogromne znaczenie. Wykorzystać trzeba każdy centymetr przestrzeni. Tak mała powierzchnia to jednak świetny pomysł na start, dla młodych ludzi rozpoczynających własne życie. >>Zobacz wrocławskie mikrokawalerki!

>>Zobacz wrocławskie mikrokawalerki!

Prezentowane mieszkanie znajduje się we Wrocławiu Nadodrzu i ma jeden ogromny atut, który ułatwił aranżację tak niewielkiego wnętrza – bardzo wysoki sufit. Dzięki temu możliwe było stworzenie antresoli, na której znajduje się część sypialna i ogromne wygodne łóżko. Przestrzeń pod antresolą została również zagospodarowana.

Zmieściły się tam zarówno łazienka, jak i malutka kuchnia. Zamiast schodów ograniczających przestrzeń jest drabina wiodąca na antresolę. Drabinę chowa się za dnia. W pokoju stoi otwierana szafa, służąca nie tylko jako tradycyjna garderoba, ale również pomieszczenie gospodarcze. Projekt mieszkania został wyróżniony nagrodą Dolnośląskiego Festiwalu architektury w 2010 roku.  

>>Zamienić mieszkanie rodem z PRL w sportowy apartament 

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: hanczar.com
Data publikacji: 11.04.2012 10:47

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.