archirama.pl

Japońska restauracja w Singapurze. Eleganckie dania i graffiti na ścianie

Architektura wnętrz tej restauracji to przeplatanka klasyki z nowoczesnością. Obok drewnianej konstrukcji zaprojektowanej jako dekoracyjne meble, klimatycznych lamp oświetlających  ladę i elegancko podanych dań architekt stworzył ścianę... z graffiti. Co ciekawe, ten kontrast stylistyczny prezentuje się bardzo dobrze

Projekt wstępny restauracji japońskiej w Singapurze  autor: Dymitr Malcew

Projekt wstępny restauracji japońskiej w Singapurze

autor: Dymitr Malcew

aaa

Klasyka i graffiti na ścianie. Architektura wnętrz japońskiej restauracji

Projekt japońskiej restauracji w Singapurze stworzył Dymitr Malcew – architekt pochodzący z Polski, obecnie mieszkający i projektujący w Singapurze. Długie i wąskie pomieszczenie wymagało aranżacji tylko z jednej strony tak, aby można było swobodnie poruszać się po restauracji.

Projektant postanowił stworzyć drewnianą konstrukcję, które będzie stanowiła podstawowy mebel we wnętrzu. Miejsce przeznaczone jest na kieliszki, elegancką zastawę czy butelki z drogimi alkoholami. Struktura przypomina mebel przeznaczony na ekspozycję do galerii sztuki. Aby spotęgować efekt wizualny architekt poprowadził konstrukcję aż na sufit. Tam zawisło kilkanaście lamp w kształcie kuli i karafek, które oddają głębokie, żółte światło ocieplające wnętrze.

Tuż obok drewnianej konstrukcji rozciąga się lada o długości niemal całego wnętrza. Przy ladzie ustawione są rzędem wysokie krzesła restauracyjne – hokery, a za nimi ściana z długą grafiką w stylu przypominającym pop art. Charakter graffiti odbiega od klasycznych i eleganckich wnętrz. Nie jest to jednak nieudolny miks,  ponieważ w efekcie powstała restauracja, która może poszczycić się stylem jedynym w swoim rodzaju. Graffiti przedstawia postaci z kreskówek, komiksów, superbohaterów oraz muzyków i ich instrumenty. Taki graficzny dodatek z pewnością zainteresuje użytkowników restauracji.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 17.11.2014 13:09

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.