archirama.pl

Kamień i beton architektoniczny - inspiracje dla Twojej kuchni

Jeśli chodzi o architekturę wnętrz kuchni wielu z nas stawia na tzw. open space, czyli połączenie tej części mieszkania z jadalnią a nawet salonem. Jest to modne i najczęstsze ostatnimi czasy rozwiązanie. Niektórzy jednak obawiają się takiej aranżacji kuchni między innymi ze względu na fakt, że z pomieszczenia tego często wydobywają się zapachy, które mogłyby przeszkadzać podczas osobom przebywającym w salonie. To rozwiązanie funkcjonalne kuchni nie jest jednak tak kłopotliwe, jak mogłoby się wydawać. Najistotniejszą korzyścią jest poczucie przestrzeni, które łączy mieszkańców i wytwarza ciepłą, domową atmosferę każdego dnia

Imitujący marmur produkt Haecker AV4080 Tessina firmy Häcker w aranżacji wnętrz kuchni

Imitujący marmur produkt Haecker AV4080 Tessina firmy Häcker w aranżacji wnętrz kuchni

Architektura wnętrz i design kuchni – po co to wszystko?

Rysunek rzutu naszej kuchni to kwestia pierwszorzędna. Przełoży się on na to, jak będziemy czuli się przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Dzięki dobrze zaprojektowanej przestrzeni będziemy mogli np. uzyskać kontakt wzrokowy z osobą przebywającą na sofie w salonie. Przygotowując posiłek będziemy w stanie zerkać w ekran telewizora, bo żaden mebel nie zakłóci nam tego widoku. Aby więc mieć w posiadaniu kuchnię naszych marzeń powinniśmy się głęboko zastanowić, czego tak naprawdę chcemy i szczegółowo przedstawić to architektowi, który ma za zadanie przeistoczyć pragnienia w rzeczywistość.

Plan to dopiero początek przygody z „kuchenną rewolucją” mieszkania. Teraz czas na zaspokojenie naszych zmysłów. I tu dla architekta wnętrz zaczyna się przejście z płaskiego planu w projektowanie 3D – a więc drugi stopień funkcjonalności. Na początek ergonomiczne rozmieszczenie szafek, usytuowanie sprzętu kuchennego we właściwych miejscach, czy też zaprojektowanie odpowiednio wysokich blatów kuchennych. Dla naszych zmysłów najważniejszy będzie jednak kolejny krok – wybór materiałów. Tu, poza długowiecznością i odpornościa za zabrudzenia, liczą się głównie trzy aspekty, mianowicie: kolor, faktura i oczywiście modny design.

Kuchnia – inspiracje. Jakie materiały wybrać? Design na surowo

Jak wiemy, we wnętrzach króluje dziś minimalizm. Beton architektoniczny i kamień należą do modnych i niesamowitych w swej prostocie i surowości materiałów, które od jakiegoś czasu robią furorę w architekturze wnętrz każdego rodzaju.

Fronty z takich materiałów możemy dostać np. w niemieckiej firmie Häcker, która zajmuje się produkcją mebli kuchennych. W ofercie mamy elementy obudowy kuchennej z betonu - np. produkt Haecker AV 2080 Beton natur. Jasne kolory i struktura tego materiału odzwierciedla właściwości betonu. Do frontów dopasowane są eleganckie uchwyty.

Kolejny interesujący produkt tej firmy to Haecker AV4080 Salento graubeige. Ten szaro-beżowy kamień jest idealny do wnętrz miejskich. Aluminiowe krawędzie podkreślają charakter wysokiej klasy materiału.

Kolejnym godnym uwagi produktem jest Haecker AV4080 Tessina. Jasny, imitujący marmur materiał doskonale rozświetli kuchnię. Ciekawie prezentuje się to przy zestawieniu z lakierowanymi białymi meblami.

Data publikacji: 29.08.2014 10:39

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.