archirama.pl

Katalog IKEA 2013, co nowego we wnętrzach? Katalog IKEA 2013 to tkaniny i nowa kolekcja mebli [ZDJĘCIA]

Katalog IKEA 2013 co nowego IKEA proponuje urządzającym mieszkania? Katalog IKEA 2013 dominują tkaniny, wzornictwo i skandynawski styl. Nowości w Kolekcja IKEA 2013 to tekstylia. W katalogu nie brakuje mebli tradycyjnych dla IKEA.

Kolejny pomysł na salon

Kolejny pomysł na salon

Fot: IKEA

Katalog IKEA 2013 jest wypełniony produktami, które będą inspiracją dla wszystkich, którzy kochają urządzać swoje cztery kąty. IKEA pokazuje w swoim nowym katalogu 2013, to co od lat jest jej dewizą. Styliści IKEI dają inspirację jak zręczne używać jej podstawowych produktów w sposób nowy, świeży oraz innowacyjny. Po pierwsze, wspomnieć należy kombinację funkcji pełniących przez tradycyjne, wiszące na ścianach półki oraz przylegające schody, które stanowią swoiste przedłużenie półek. To nowatorskie rozwiązanie, oprócz tego że wygląda ciekawie, jest praktyczne i pozwala na spojenie przestrzeni między biurkiem, łóżkiem czy oknem.

Nowości w katalogu IKEA 2013

 Drugą rzeczą, dla ludzi lubiących eksperymentować, a mających ograniczone środki finansowe, będzie pokrycie mebli bądź krzeseł bogatymi wzorniczo i kolorystycznie tkaninami. Przymocowane za pomocą zszywacza dają genialny efekt na mocno używanych, stosunkowo niedrogich meblach. Dobrym pomysłem widocznym w katalogu IKEA 2013 wydają się być także „wiszące” gabloty, które stanowią kwintesencję pomysłowości na zagospodarowanie nieużywanych przestrzeni na ścianach. Niebieskie drzwi tej wiszącej gabloty nadają całej ekspozycji niemal artystyczny wymiar, jednocześnie pozostając niebywale użytecznymi.

>> zobacz projekty najlepszych małych wnętrz!

Oprócz wiszących szaf IKEA w katalogu 2013 zachęca również do stosowania zawieszanych pod sufitem paneli z tkaniny. Jest to kolejny przykład użycia tekstyliów w katalogu IKEA 2013, co ma zalety nie tylko estetyczne ale także absorbuje hałas, sprawiając że nasz dom jest oazą spokoju.

 Na koniec przenosimy się do kuchni, gdzie IKEA również podsuwa kilka rozwiązań. W katalogu IKEA 2013 duet mebli wiszących wykonanych z drewna z widoczną teksturą oraz białych i gładkich stojących na podłodze sprawia, że kuchnia prezentuje się z klasą. Ten prosty zabieg estetyczny zmienia kuchnię w miejsce pełne energii. Co więcej, zastosowanie białego koloru płytek pomiędzy poziomami mebli sprawia, że cała kompozycja jest spójna.

>> zobacz jak urządzić nowoczesne mieszkanie!

 Sumując, nowa oferta IKEI zawiera wiele interesujących rozwiązań, które mogą odmienić oblicze naszych czterech ścian. Dodajmy, że od 22 sierpnia 2012 w ramach organizowanego przez IKEĘ Festiwalu Dobrego Wystroju wszyscy zainteresowani mogą oglądać wystawę tekstyliów z katalogu IKEA 2013 w Textorial Parku w Łodzi przy ulicy Fabrycznej 17.

 

Autor: Marcin Boroń
Zdjęcia: IKEA
Data publikacji: 22.08.2012 12:53

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.