archirama.pl

Kawalerki i małe mieszkania: 6 pomysłów na niebanalne małe wnętrza. Galeria zdjęć

Kawalerki i małe mieszkania, to wyzwanie dla architektów wnętrz. Muszą na niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie potrzebne funkcje. Oto 6 pomysłów jak to zrobić.

Kawalerki i małe mieszkania, 6 pomysłów na niebanalne małe wnętrza. Galeria zdjęć

Kawalerki i małe mieszkania, to zazwyczaj wyzwanie dla projektantów i inwestorów, bez względu na to czy mieszkają w nich ich właściciele czy przeznaczone są na wynajem.

Fot: Tomasz Piróg

Kawalerki i małe mieszkania, to zazwyczaj wyzwanie dla projektantów i inwestorów, bez względu na to czy mieszkają w nich ich właściciele czy przeznaczone są na wynajem. Ważne są tu zarówno funkcjonalne rozwiązania pozwalające maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń jak i optyczne triki oszukujące oko. W kawalerkach i małych mieszkaniach istotną rolę pełnią meble: ważne by były wielofunkcyjne - takie najlepiej oszczędzają cenną przestrzeń. Często projektowane są do konkretnego wnętrza: sofy z funkcją spania, stoły pełniące także funkcję biurka, zabudowy biblioteczno-garderobiane. Warto także pamiętać o oświetleniu wyodrębniającym poszczególne strefy, jednolitych posadzkach, neutralnej kolorystyce i dużych lustrach powiększających optycznie małe wnętrza. W przypadku kawalerek i małych mieszkań warto też wykorzystać ich wysokość, gdyż czasem uda się wyodrębnić antresolę z miejscem do spania.

Do wykonania zabudowy małego mieszkania można także wykorzystać płyty laminowane >>

Autor: Monika Czerwińska - Konarska
Zdjęcia: Monika Lewandowska/PHOTOTAPETA, Joanna Tkaczuk, Tomasz Piróg, Momastudio.net, Mariusz Bykowski
Data publikacji: 9.10.2013 14:10

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.