Wnętrza
WNĘTRZA

Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art

 • Komentarze

Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art

Małe mieszkanie o powierzchni 38 mkw zlokalizowano w jednej z modernistycznych kamienic z lat 30. ubiegłego wieku. Projekt wnętrza zaprojektowanego przez Dragon Art obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne: przedpokój z garderobą, aneks kuchenny z częścią jadalną, pokój dzienny, w którym wydzielono część do ćwiczeń tanecznych, sypialnię oraz łazienkę.

Fot: materiały prasowe
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art
 • Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art

Współczesna Kawalerka Gdyńska to projekt architektury wnętrza małego mieszkania dedykowany młodej tancerce. Na niewielkiej powierzchni architekci zaprojektowali nowoczesną przestrzeń do życia inspirowaną modernistyczną architekturą Gdyni, a także  wzbogaconą w elementy związane z życiem zawodowym lokatorki. Za projekt kawalerki odpowiadają architekci z Dragon Art.

Założeniem projektu Współczesnej Kawalerki Gdyńskiej było zaprojektowanie na niewielkiej przestrzeni wnętrza mieszkalnego dedykowanego młodej i aktywnej osobie, która w życiu zawodowym spełnia się jako tancerka. Anna Maria Sokołowka wraz z Martą Piątkowską ze studia Dragon Art zaprojektowały nowoczesną kawalerkę z elementami modernistycznej architektury Gdyni.

Architektura kawalerki z modernistycznymi akcentami

Małe mieszkanie o powierzchni 38 mkw zlokalizowano w jednej z modernistycznych kamienic z lat 30. ubiegłego wieku. Projekt wnętrza zaprojektowanego przez Dragon Art obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne: przedpokój z garderobą, aneks kuchenny z częścią jadalną, pokój dzienny, w którym wydzielono część do ćwiczeń tanecznych, sypialnię oraz łazienkę. Wysokość mieszkania w kamienicy umożliwiła zaaranżowanie sfery nocnej na antresoli. Natomiast pod sypialnią zaprojektowano kompaktową łazienkę.

Wnętrze jako odzwierciedlenie pasji lokatorów

Z uwagi na zawód wykonywany przez lokatorkę, plan kawalerki uwzględnił zaprojektowanie specjalnej ściany z lustrami i pochwytem do ćwiczeń i gimnastyki. W celu maksymalnego powiększenia przestrzeni tanecznej, projektantki zdecydowały się na wykorzystanie rozkładanego stołu, który w czasie wolnym może pełnić funkcję miejsca do spotkań towarzyskich, natomiast na co dzień pozostanie złożony przy ścianie. Blat przytwierdzony do tyłu szafy w korytarzu zapewni miejsce przeznaczone do spożywania posiłków. Celem nawiązania do tematu projektu, architekci z Dragon Art zdecydowali się na pozostawienie i odrestaurowanie oryginalnego parkietu dębowego, a także zostawienie stolarki okiennej. W nienaruszonej formie została także ściana z oryginalną faktury cegły, utrzymana w białej kolorystyce. Wnętrze kawalerki wzbogaca grzejnik przypominający swoją stylistyką historyczne sprzęty modernistycznego okresu.

Łazienka inspirowana modernistyczną architekturą Gdyni

Część kąpielowa w kawalerce została zaprojektowana w całości zgodnie z nurtem zainspirowanym modernistyczną architekturą miasta. W ten sposób architekci zaaranżowali komfortową i niezwykle funkcjonalną łazienkę zapewniającą wszelkie niezbędne sprzęty. Nawiązując do modernistycznej stylistyki, we wnętrzu wykorzystano graficzną mozaikę położoną na ścianie i podłodze oraz wprowadzono elementy w kolorze głębokiej czerni. Celem optycznego powiększenia kompaktowego wnętrza łazienki, na ścianach zastosowano okładzinę z kamienia naturalnego oraz duże lustra.

Płyty laminowane w architekturze wnętrz >>

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.