archirama.pl

Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art

Współczesna Kawalerka Gdyńska to projekt architektury wnętrza małego mieszkania dedykowany młodej tancerce. Na niewielkiej powierzchni architekci zaprojektowali nowoczesną przestrzeń do życia inspirowaną modernistyczną architekturą Gdyni, a także  wzbogaconą w elementy związane z życiem zawodowym lokatorki. Za projekt kawalerki odpowiadają architekci z Dragon Art.

Kawalerki i małe mieszkania. Taneczna kawalerka, czyli przestrzeń dla tancerki według Dragon Art

Małe mieszkanie o powierzchni 38 mkw zlokalizowano w jednej z modernistycznych kamienic z lat 30. ubiegłego wieku. Projekt wnętrza zaprojektowanego przez Dragon Art obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne: przedpokój z garderobą, aneks kuchenny z częścią jadalną, pokój dzienny, w którym wydzielono część do ćwiczeń tanecznych, sypialnię oraz łazienkę.

Fot: materiały prasowe

Założeniem projektu Współczesnej Kawalerki Gdyńskiej było zaprojektowanie na niewielkiej przestrzeni wnętrza mieszkalnego dedykowanego młodej i aktywnej osobie, która w życiu zawodowym spełnia się jako tancerka. Anna Maria Sokołowka wraz z Martą Piątkowską ze studia Dragon Art zaprojektowały nowoczesną kawalerkę z elementami modernistycznej architektury Gdyni.

Architektura kawalerki z modernistycznymi akcentami

Małe mieszkanie o powierzchni 38 mkw zlokalizowano w jednej z modernistycznych kamienic z lat 30. ubiegłego wieku. Projekt wnętrza zaprojektowanego przez Dragon Art obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne: przedpokój z garderobą, aneks kuchenny z częścią jadalną, pokój dzienny, w którym wydzielono część do ćwiczeń tanecznych, sypialnię oraz łazienkę. Wysokość mieszkania w kamienicy umożliwiła zaaranżowanie sfery nocnej na antresoli. Natomiast pod sypialnią zaprojektowano kompaktową łazienkę.

Wnętrze jako odzwierciedlenie pasji lokatorów

Z uwagi na zawód wykonywany przez lokatorkę, plan kawalerki uwzględnił zaprojektowanie specjalnej ściany z lustrami i pochwytem do ćwiczeń i gimnastyki. W celu maksymalnego powiększenia przestrzeni tanecznej, projektantki zdecydowały się na wykorzystanie rozkładanego stołu, który w czasie wolnym może pełnić funkcję miejsca do spotkań towarzyskich, natomiast na co dzień pozostanie złożony przy ścianie. Blat przytwierdzony do tyłu szafy w korytarzu zapewni miejsce przeznaczone do spożywania posiłków. Celem nawiązania do tematu projektu, architekci z Dragon Art zdecydowali się na pozostawienie i odrestaurowanie oryginalnego parkietu dębowego, a także zostawienie stolarki okiennej. W nienaruszonej formie została także ściana z oryginalną faktury cegły, utrzymana w białej kolorystyce. Wnętrze kawalerki wzbogaca grzejnik przypominający swoją stylistyką historyczne sprzęty modernistycznego okresu.

Łazienka inspirowana modernistyczną architekturą Gdyni

Część kąpielowa w kawalerce została zaprojektowana w całości zgodnie z nurtem zainspirowanym modernistyczną architekturą miasta. W ten sposób architekci zaaranżowali komfortową i niezwykle funkcjonalną łazienkę zapewniającą wszelkie niezbędne sprzęty. Nawiązując do modernistycznej stylistyki, we wnętrzu wykorzystano graficzną mozaikę położoną na ścianie i podłodze oraz wprowadzono elementy w kolorze głębokiej czerni. Celem optycznego powiększenia kompaktowego wnętrza łazienki, na ścianach zastosowano okładzinę z kamienia naturalnego oraz duże lustra.

Płyty laminowane w architekturze wnętrz >>

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 28.01.2014 14:03

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.