archirama.pl

Kawalerki i małe mieszkania. Zobaczcie małe wnętrze na nowojorskim Manhattanie! Zobacz jak wyglądało przed remontem! Małe mieszkanie nie do poznania!

Kawalerki i małe mieszkania. Aranżacja małego mieszkania do duże wyzwanie dla projektantów. Prezentujemy wam kolejną ciekawą aranżację małego wnętrza, tym razem jest to loft na Manhattanie. Zobaczcie zdjęcia!

Odpowiednie strefy oddzielono róznicą poziomu. Salon znajduję sie nieco niżej niż kuchnia i strefa wejściowa

Odpowiednie strefy oddzielono róznicą poziomu. Salon znajduję sie nieco niżej niż kuchnia i strefa wejściowa

Fot: Taggart Sorensen

Małe mieszkanie na Manhattanie to kolejny przykład aranżacji niewielkiego wnętrza. Architekci z pracowni Szpecht Harpman Architects podjęli się aranżacji 42,5 metrowego loftu na Manhattanie. Największym problemem małego mieszkania był brak doświetlenia i zły stan techniczny. Architekci postanowili wykorzystać fakt, że małe mieszkanie jest bardzo wysokie. Wysokość wnętrza pozwoliła na wydzielenia kolejnego piętra, jako antresoli, a dodatkowo zaprojektowano jeszcze schody prowadzące na niewielki, teraz już zielony taras.

Małe mieszkanie – podział na odpowiednie strefy

Architekci postanowili wykorzystać głównie wysokość pomieszczenia, która dawała nieograniczone możliwości projektowania poszczególnym stref mieszkalnych. Dzięki temu poszczególne funkcje płynnie przenikają przez siebie w kierunku pionowym, a nie jak to zwykle bywa poziomym. Projekt małego mieszkania zakładał stworzenie czterech, nazwanych przez architektów „architektonicznych stref życia”. Cztery strefy pomieszczą wszystko, co jest niezbędne do normalnego życia, a jednocześnie, co bardzo ważne, pozwoli dodatkowo pozbyć się problemu mrocznego wnętrza. Nowe wnętrze jest jasne i otwarte.

>> Zobacz najlepsze aranżacje wnętrz małych mieszkań! TOP 10 małych wnetrz!

Strefa prywatna (sypialnia) znajduje się na odremontowanej antresoli, z której również prowadzą schody na niewielki taras. Z antresoli możemy patrzeć na pozostałe strefy znajdujące się na parterze. Oddzielna kuchnia i pokój dzienny to rzadkość w małych mieszkaniach – tu udało się oddzielić te dwie funkcje. Niewielka łazienka jest częściowo schowana pod schodami prowadzącymi do sypialni. Ogród na dachu został wzbogacony o przeszklenie, które pozwala światłu docierać do antresoli. Architekci twierdzą, że każdy centymetr mieszkania jest zdatny do użytku,. Nawet w schodach zamontowano szafki i półki.

Zdjęcia: materiały prasowe Specht Harpman Architects, Taggart Sorensen
Data publikacji: 11.07.2013 11:05

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.