archirama.pl

Herbaciarnia w warszawskim wieżowcu Cosmopolitan

Warszawiacy tęsknią za latem. Na rondzie De Gaulle’a stoi samotna palma, przy placu Grzybowskim rozkwita bananowa dżungla. Architekturę wnętrz herbaciarni Odette zaprojektowała pracownia UGO.COM.PL z Warszawy

Kawiarnia Odette w wieżowcu Cosmopolitan, ul. Twarda w Warszawie

Kawiarnia Odette w apartamentowcu Cosmopolitan, ul. Twarda w Warszawie. Architektura wnętrz

Fot: Tom Kurek Tomirri Photography, materiały prasowe UGO.COM.PL

Wieżowiec Cosmopolitan

Nowa herbaciarnia działa na parterze wieżowca Cosmopolitan przy zrewitalizowanym kilka lat temu placu Grzybowskim w Warszawie. Apartamentowiec zaprojektowany przez pracownię Helmuta Jahna łączy się z przestrzenią placu dzięki nowemu patio. Oprócz Odette na parterze wieżowca otwarte zostały m.in. japońska restauracja, serowe delikatesy i winiarnia.

Architektura wnętrz

Wnętrze Odette zaprojektowała pracownia Hugona Kowalskiego UGO.COM.PL. Architekci podzielili niewielką przestrzeń na dwa wyraźnie odrębne plany. Pierwszy z nich to sala ze stolikami, ladą i kolekcją herbat. Druga to część techniczna, z toaletami i zapleczem.
Aranżacja kojarzy się z amerykańskim blichtrem w starym stylu. Na ścianach kłębi się bananowa dżungla. Charakterystyczna tapeta to Martinique, zaprojektowany przez Dona Lopera w 1942 roku dla Beverly Hills Hotel. Loper był zawodowym projektantem krawatów, dekoratorem, choreografem, a przy okazji aktorem i scenarzystą, jedną z barwnych postaci złotego wieku Hollywood. Wnętrze herbaciarni świeci blaskiem minionej epoki. Projektanci sięgnęli po klasyczne materiały. Lada jest z drewna palisandru, blaty czterech stolików fornirowane są w kształt liści. Do tego zestawu dobrane zostały krzesła o klasycznych kształtach i oświetlenie z matowego, złocistego mosiądzu.
Jako neutralne tło służy szary kamień na podłodze. Kamienna posadzka została ułożona z tego samego materiału, co plac. Ten zabieg łączy przestrzeń zewnętrzną i wnętrze.
 

Herbaciarnia Odette
ul. Twarda 2/4, patio wieżowca Cosmopolitan, Warszawa
Projekt: UGO.COM.PL, Hugon Kowalski, Ania Odulińska, Maciej Radwański
Realizacja: jesień 2015
Powierzchnia: 45 mkw
Fotografie Tom Kurek Tomirri Photography

Inne projekty Hugona Kowalskiego w jego portfolio >>

Autor: K. Zięba
Zdjęcia: Tom Kurek Tomirri Photography, materiały prasowe UGO.COM.PL
Data publikacji: 12.01.2016 11:29

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.