Wnętrza
WNĘTRZA

Kawiarnia Wedel jak z czekolady. Aranżacja wnętrza według pracowni Lesinska Concept z Gdyni

  • Komentarze

Kawiarnia Wedel - Lesinska Concept

Kawiarnia Wedel - Lesinska Concept

  • kawiarnia Wedel; nad ladą lampy w formie cylindrów i meloników
  • kawiarnia Wedel; pastelowe kolory krzeseł w stylu retro
  • kawiarnia Wedel; „kapiący” sufit w kolorze kakao
  • kawiarnia Wedel; designerski element łazienki

Kawiarnia Wedel w designerskiej odsłonie. Projekt autorstwa pracowni Lesinska Concept z Gdyni. W otoczeniu takiej aranżacji wnętrz czekolada musi smakować podwójnie dobrze

Stylowa aranżacja wnętrz to nie tylko modny beton architektoniczny, drewno, cegła i minimalizm. Są miejsca, które wymagają wyjątkowego pomysłu, designu i niepowtarzalności. Było tak w przypadku projektu wnętrz dla kawiarni Wedel.

Aranżacja kawiarenki, zaprojektowana przez pracownię Lesinska Concept z Gdyni, jest jak przeniesiona z baśniowej krainy. Sufit w kolorze kakao wypuszcza nie tylko nowoczesne, bursztynowe lampy, ale również specjalnie zaprojektowane bryły, przypominające kapiącą masę czekoladową. Oprócz pobłyskujących na złoto lamp, nad ladą znajdziemy także inne lampy. Nietypowe, bo w kształcie kapeluszy: cylindrów i meloników. Złote są również niektóre elementy wyposażenia, np. kratki dzielące przestrzeń bądź lustrzana ściana za ladą. Użycie koloru złota w projekcie przywodzi na myśl materiał, w jaki opakowywana jest czekolada. Złoto harmonizuje z głębokim brązem tej najsmaczniejszej substancji na świecie. Ponadczasowy materiał - kamień Carrara, z jakiego wykonana jest lada i niektóre ze ścian, dodatkowo uszlachetnia miejsce poświęcone wyrobom czekoladowym. W toalecie pojawia się element designu – umywalka, zaprojektowana w formie wiadra ze złotym uchwytem. Wnętrze umywalki jest brązowe, a właściwie czekoladowe, ponieważ ściankę zewnętrzą wiadra pokrywa  rysunek wypływającej z niego, słodkiej masy. Bardzo smaczne rozwiązanie. Gdyby Willy Wonka, bohater powieści Charlie i fabryka czekolady potrzebował projektu dla swojej fabryki, polecilibyśmy pracownię Lesinska Concept.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.