Do dyspozycji widzów Kino Iluzjon oddaje dwie sale: Stolica i Mała Czarna. Chlubą kina jest niewątpliwie ta pierwsza, która może pomieścić 260 widzów. Sporą zmianą jest powstały w wyniku remontu orkiestron, czyli przestrzeń dla muzyków pod sceną. Takie rozwiązanie pozwala ukryć orkiestrę podczas seansów z muzyką na żywo przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego brzemienia instrumentów.
Cyfrowe Kino Iluzjon
Remont trwał ponad 1,5 roku ( w tym czasie kino przeprowadziło się do budynku Biblioteki Narodowej) i kosztował ponad 17 mln zł. Sympatycy Kina Iluzjon i starych filmów nie będą zawiedzeni. Tadeusz Żera - architekt odpowiedzialny za remont budynku – w udany sposób połączył nowoczesność z oryginalnym wystrojem kina. W holu zrobiło się bardzo jasno, pojawiły się też dotykowe ekrany. Widzowie otrzymali też możliwość oglądania kopii na wielu różnych projektorach – od 16 mm do kopii cyfrowych.
Kino w bibliotece
Iluzjon rozpoczął działalność w połowie lat 50., od tamtego czasu kilkakrotnie zmieniał siedzibę. Od 1997 r. kino mieści się w budynku dawnego kina Stolica przy ul. Narbutta 50a. Jednak fatalny stan budynku sprawił, że Iluzjon musiał się w 2009 roku tymczasowo wyprowadzić do audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej. Po zakończeniu remontu Iluzjon Wznawia działalność przy ul. Narbutta.
Film powstały w ramach projektu fundacji Obserwatorium "W małym kinie"

-
Architektura kina Iluzjon Filmoteki Narodowej przeszła gruntowny remont. Pod nadzorem konserwatora zabytków odrestaurowano bryłę i architekturę wnętrz. Zobaczcie jak teraz wyglądają wnętrza stołecznego zabytku. więcej