archirama.pl

Kino Iluzjon znów czynne po trwającym półtora roku remoncie

Nowocześnie, ale zachowując dawny charakter – tak w skrócie można ocenić Kino Iluzjon po wartym ponad 17 mln zł remoncie. Od 12 listopada kino zaprasza widzów na pokazy repertuarowe.

Kino Iluzjon

Wyremontowane kino Iluzjon od poniedziałku znów działa repertuarowo

Fot: Maciej Czerski

Do dyspozycji widzów Kino Iluzjon oddaje dwie sale: Stolica i Mała Czarna. Chlubą kina jest niewątpliwie ta pierwsza, która może pomieścić 260 widzów. Sporą zmianą jest powstały w wyniku remontu orkiestron, czyli przestrzeń dla muzyków pod sceną. Takie rozwiązanie pozwala ukryć orkiestrę podczas seansów z muzyką na żywo przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego brzemienia instrumentów.

Cyfrowe Kino Iluzjon

Remont trwał ponad 1,5 roku ( w tym czasie kino przeprowadziło się do budynku Biblioteki Narodowej) i kosztował ponad 17 mln zł. Sympatycy Kina Iluzjon i starych filmów nie będą zawiedzeni. Tadeusz Żera - architekt odpowiedzialny za remont budynku – w udany sposób połączył nowoczesność z oryginalnym wystrojem kina. W holu zrobiło się bardzo jasno, pojawiły się też dotykowe ekrany. Widzowie otrzymali też możliwość oglądania kopii na wielu różnych projektorach – od 16 mm do kopii cyfrowych.

Kino w bibliotece

Iluzjon rozpoczął działalność w połowie lat 50., od tamtego czasu kilkakrotnie zmieniał siedzibę. Od 1997 r. kino mieści się w budynku dawnego kina Stolica przy ul. Narbutta 50a. Jednak fatalny stan budynku sprawił, że Iluzjon musiał się w 2009 roku tymczasowo wyprowadzić do audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej. Po zakończeniu remontu Iluzjon Wznawia działalność przy ul. Narbutta.

Film powstały w ramach projektu fundacji Obserwatorium "W małym kinie"

Autor: mjc
Zdjęcia: Maciej Czerski
Data publikacji: 12.11.2012 09:44

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.