Wnętrza
WNĘTRZA

Kolejny projekt architektury wnętrz polskiego projektanta mody Macieja Zienia

 • Komentarze

Osiedle Ventana pod Warszawą. Salon w jednej z rezydencji. autor projektu: Maciej Zień

Osiedle Ventana pod Warszawą. Salon w jednej z rezydencji. autor projektu: Maciej Zień

 • Łazienka. autor: Maciej Zień
 • Przejście do salonu. Autor: Maciej Zień
 • Przestrzeń salonu. autor: Maciej Zień
 • Kuchnia. autor: Maciej Zień
 • Sypialnia. autor: Maciej Zień
 • Łazienka. autor: Maciej Zień

Maciej Zień to nie tylko projektant pięknych sukni. W Walendowie pod Warszawą istnieje rezydencja, której przyszły właściciel otrzyma projekt architektury wnętrz autorstwa tego znanego polskiego projektanta mody

Projektant to osoba o różnych obliczach. Doskonałym przykładem jest Maciej Zień, który oprócz tego, że jest twórcą licznych kolekcji mody damskiej inspirowanej francuską tradycją, z powodzeniem projektuje również architekturę współczesnych wnętrz. Tym razem artysta przygotował architekturę wnętrz dla 259 mkw rezydencji w Walendowie pod Warszawą, na osiedlu Ventana.  Otwarta przestrzeń w dwupoziomowych domach jest doskonałym polem do twórczej interpretacji. Zaproponowane przez projektanta kolekcje mebli, dodatki i akcesoria pochodzą z portfolio pracowni Zień Home. Powstała przestrzeń mieszkalna łączy klasykę z nowoczesnością, oraz z funkcjonalnością.

Jak Maciej Zień projektuje współczesną architekturę wnętrz?

Przestronne wnętrze wypełnia głównie salon połączony z jadalnią i kuchnią. Pomieszczenia utrzymane są w odcieniach eleganckiej szarości. Na parterze znajduje się także gabinet, słoneczny hall, toaleta. Projektant zadbał także o pomieszczenia pomocnicze, takie jak spiżarnia, pralnia oraz kotłownia. Na piętrze znajduje się część nocna, tj. trzy sypialnie z garderobami, a także dwie łazienki. Dom wyposażony jest również w miejsce garażowe na dwa samochody, taras oraz ogród o powierzchni 1023 m2.

Oprócz rezydencji w Walendowie, projektant mody Maciej Zień zrealizował wiele innych projektów wnętrz, m. in. apartamenty pokazowe w inwestycji Woronicza Qbik, restaurację Chez Belier, apartamenty w krakowskiej rezydencji Angel Wawel, a także zaprojektowany w paryskim stylu salon projektanta przy ul. Mokotowskiej 57, gdzie mieści się także biuro Zień Home.

 

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.