archirama.pl

Kolor roku 2014. Jakie kolory i trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz lansuje producent farb Dulux

Kolor roku 2014. Każdego roku producent farb Dulux ogłasza kolor roku oraz najnowsze trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz. Najważniejszą barwą nadchodzącego roku będzie....

Kolor roku 2014. Jakie kolory i trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz lansuje producent farb Dulux

Producent farb Dulux wraz z zespołem Colour Futures™ już od dekady ogłasza wiodąca barwę i prognozuje trendy kolorystyczne w architekturze na kolejne 365 dni. Według marki Kolorem roku 2014 będzie odcień morski

Fot: materiały prasowe

Producent farb Dulux wraz z zespołem Colour Futures™ już od dekady ogłasza wiodąca barwę i prognozuje trendy kolorystyczne w architekturze na kolejne 365 dni. Według marki Kolorem roku 2014 będzie odcień morski. Przewodnim trendem uwalnianie potencjału, który kryje się w każdym człowieku, relacjach międzyludzkich, przedmiotach codziennego użytku czy też budynkach. Świeże spojrzenie na to co nas otacza w codziennym życiu, może uwolnić w nas potrzebę zmian i otworzyć nas na nowe możliwości. 

Kolor roku 2014. Jakie kolory i trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz lansuje producent farb Dulux

- Najmodniejszy kolor roku 2014 we wnętrzach idealnie łączy naturalną harmonię zieleni ze spokojem błękitu. Najlepiej komponuje się z barwami neutralnymi chłodnych szarości jak i ciepłymi odcieniami drewna, będących dla niego naturalnym uzupełnieniem. To wyrazisty odcień, jest on jednak wyjątkowo wszechstronny i doskonale sprawdza się w różnych, nawet bardziej odważnych połączeniach kolorystycznych - mówi Danuta Baprawska, ekspert ds. koloru marki Dulux.

- Morski idealnie komponuje się z odcieniami różu oraz ciepłą, żółtą ochrą – dodaje Karolina Chmielnik – Dubaj, stylistka wnętrz. – Bez obaw można połączyć go z innymi odcieniami morskiego turkusu, zieleni lub błękitu. Osiągniemy w ten sposób połączenia harmonijne, które w nadchodzącym roku są najmodniejsze – podpowiada ekspertka.

Kolor roku 2014. Jakie kolory i trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz lansuje producent farb Dulux

Wraz z Kolorem Roku 2014 zespół Colour Futures™ przedstawił także pięć trendów kolorystycznych, prezentujących różne tendencje w stylach architektury wnętrz. Inspiracji eksportom dostarczyły aktualne megatrendy społeczne. Sprawdźcie jakie trendy kolorystyczne w architekturze wnętrz lansuje producent farb Dulux.

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 11.12.2013 14:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.