Wnętrza
WNĘTRZA

Kolor roku 2015 PPG w architekturze wnętrz

 • Komentarze

Architektura wnętrz w intensywnych barwach. Kolor roku 2015

Blue Paisley, kolor roku 2015. Architektura wnętrz: intensywny odcień koloru niebieskiego zestawiony z szarością. W pomalowaną ściankę wmontowany został biokominek i sprzęt audio   

Fot: PPG - materiały prasowe
 • Trendy kolorystyczne 2015 według PPG, Blue Paisley
 • Architektura wnętrz w intensywnych barwach. Kolor roku 2015
 • Kalejdoskop kolorów - trendy kolorystyczne na 2015 rok
 • Kolory ziemi; trendy w architekturze wnętrz na 2015 rok wg PPG
 • Żółty i zielony; wiosna i energia w trendach kolorystycznych na 2015 rok
 • Kolekcja Good Life, trendy PPG na 2015 rok
 • Intro Sense, kolory roku 2015 według PPG - czy tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość w architekturze wnętrz?

Koncern PPG – właściciel takich marek, jak Dekoral i Bondex – przedstawił kolorystyczne trendy na 2015 rok. W architekturze wnętrz ma królować nasycona barwa niebieska

Według specjalistów z PPG, Kolorem Roku 2015 będzie nasycony, intensywny odcień koloru niebieskiego, „Blue Paisley”.
Na początku grudnia 2014 amerykański koncern zaprezentował cztery zestawy kolorów, które mają dominować w architekturze wnętrz 2015 roku.

Pierwszy z tych zestawów to I’m Pulse. W nazwie kryje się odwołanie do angielskiego słowa „impulse”. Hasło ma zachęcać do spontaniczności i śmiałych decyzji, związanych ze zmianą aranżacji mieszkania. W palecie zestawiono żywe, nasycone barwy, w tym intensywne czerwienie i ciepłe żółcienie. To barwy akcentów – całość łączą i uspokajają szarości.

Architektura wnętrz w kolorze: idź na całość

Drugi zestaw to propozycja dla tęskniących za egzotyką. Nasycone kolory, kolorowe mozaiki, wzorzyste ozdoby, metaliczne akcenty wymagają starannego komponowania wnętrza. Jeśli wszystko się uda, powstanie eleganckie i wywołujące wrażenie luksusu wnętrze. To raczej propozycja do większych mieszkań. W tym zestawie główną rolą gra kolor roku, Blue Paisley.

Zrównoważony rozwój, ekologia i kolory ziemi

Bezpieczne, spokojne połączenie. Lekkie, pastelowe kolory ziemi, gliniana czerwień, odcienie rdzy, złamana biel i rozbielone róże składają się na zestaw „Good Life”. Do takiego wnętrza pasują oszczędnie stosowane dodatki z naturalnych materiałów.

Kolor dla introwertyka?

Niekoniecznie; ale „IntroSense” to zestaw zaprojektowany z myślą o osobach, ceniących prywatność, a przede wszystkim spokój. Na paletę składają się naturalne kolory uzupełnione odcieniem morskiej zieleni oraz srebrzystej czerni.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.