archirama.pl

Kolor roku 2015 PPG w architekturze wnętrz

Koncern PPG – właściciel takich marek, jak Dekoral i Bondex – przedstawił kolorystyczne trendy na 2015 rok. W architekturze wnętrz ma królować nasycona barwa niebieska

Architektura wnętrz w intensywnych barwach. Kolor roku 2015

Blue Paisley, kolor roku 2015. Architektura wnętrz: intensywny odcień koloru niebieskiego zestawiony z szarością. W pomalowaną ściankę wmontowany został biokominek i sprzęt audio   

Fot: PPG - materiały prasowe

Według specjalistów z PPG, Kolorem Roku 2015 będzie nasycony, intensywny odcień koloru niebieskiego, „Blue Paisley”.
Na początku grudnia 2014 amerykański koncern zaprezentował cztery zestawy kolorów, które mają dominować w architekturze wnętrz 2015 roku.

Pierwszy z tych zestawów to I’m Pulse. W nazwie kryje się odwołanie do angielskiego słowa „impulse”. Hasło ma zachęcać do spontaniczności i śmiałych decyzji, związanych ze zmianą aranżacji mieszkania. W palecie zestawiono żywe, nasycone barwy, w tym intensywne czerwienie i ciepłe żółcienie. To barwy akcentów – całość łączą i uspokajają szarości.

Architektura wnętrz w kolorze: idź na całość

Drugi zestaw to propozycja dla tęskniących za egzotyką. Nasycone kolory, kolorowe mozaiki, wzorzyste ozdoby, metaliczne akcenty wymagają starannego komponowania wnętrza. Jeśli wszystko się uda, powstanie eleganckie i wywołujące wrażenie luksusu wnętrze. To raczej propozycja do większych mieszkań. W tym zestawie główną rolą gra kolor roku, Blue Paisley.

Zrównoważony rozwój, ekologia i kolory ziemi

Bezpieczne, spokojne połączenie. Lekkie, pastelowe kolory ziemi, gliniana czerwień, odcienie rdzy, złamana biel i rozbielone róże składają się na zestaw „Good Life”. Do takiego wnętrza pasują oszczędnie stosowane dodatki z naturalnych materiałów.

Kolor dla introwertyka?

Niekoniecznie; ale „IntroSense” to zestaw zaprojektowany z myślą o osobach, ceniących prywatność, a przede wszystkim spokój. Na paletę składają się naturalne kolory uzupełnione odcieniem morskiej zieleni oraz srebrzystej czerni.

Autor: KZ
Zdjęcia: PPG - materiały prasowe
Data publikacji: 2.12.2014 13:09

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.